YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Yargıtay'dan Kılıçdaroğlu'na kötü haber
Yargıtay'dan Kılıçdaroğlu'na kötü haber
07 Mayıs 2014 06:03
Yargıtay’'dan CHP liderine kötü haber geldi. AK Partili Bülent Gedik’'in kendisine ‘Neocon-Ergenekon kadrosu’ diyerek hakaret ettiğini öne süren Kılıçdaroğlu'’nun istediği tazminatı reddeden yerel mahkemenin kararını onadı.

Star'ın haberine göre Yargıtay 4’üncü Hukuk Dairesi, AK Parti MKYK üyesi Bülent Gedikli’nin CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdadoğlu’nu “Neocon-Ergenekon Takımı” içinde gösteren ifadelerinin siyasi eleştiri olduğunu belirtti. 

Daire, yerel mahkemenin Kılıçdaroğlu’nun tazminat talebini reddeden kararını yerinde buldu.  

ABD’li yazar Paul Auster’ın 2012’de sarf ettiği “Hapishanelerinde yazar ve gazeteciler olduğu için Çin ve Türkiye’ye gitmiyorum” sözleri tartışma yaratmış, yazar Kılıçdaroğlu tarafından Türkiye’ye davet edilmişti.

Bunun üzerine Gedikli, “Neocon-Ergenekon kadrosunda teknik direktör Şimon Peres; kaleci, teröristbaşı Abdullah Öcalan; geri üçlüde, Nicolas Sarkozy, Angela Merkel, Benjamin Netenyahu; orta sahada, Mehmet Haberal, Doğu Perinçek, Mustafa Balbay, Tuncay Özkan, Yalçın Küçük; ileride de Kemal Kılıçdaroğlu ve Selahattin Demirtaş var” demişti.

Bunun üzerine Kılıçdaroğlu, kişilik haklarının ihlal edildiği iddiasıyla Ankara 24’üncü Asliye Hukuk Mahkemesi’ne 20 bin TL’lik tazminat talebinde bulunmuştu.

Mahkeme, 13 Aralık 2012’de tazminat talebini reddetti. Kılıçdaroğlu da bu karara itiraz etti. İtirazı görüşen Yargıtay 4’üncü Hukuk Dairesi de oybirliği ile yerel mahkemenin kararını onadı.

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler