YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
"Yaptıklarımız, yapacaklarımızın teminatıdır"
"Yaptıklarımız, yapacaklarımızın teminatıdır"
14 Şubat 2014 20:09
Akif Çağatay Kılıç, AK Parti Samsun İl Teşkilatı'nı kabulü sırasında yaptığı açıklamada, "AK Parti olarak, 2002 yılından bu yana yaptıklarımız, yapacaklarımızın teminatıdır" dedi.

Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, AK Parti Samsun İl Teşkilatı'nı kabulü sırasında yaptığı açıklamada, "AK Parti olarak, 2002 yılından bu yana yaptıklarımız, yapacaklarımızın teminatıdır. Samsun başta olmak üzere ülkemizin genelinde 30 Mart akşamında güzel sonuçlar alacağımıza inancımız tam" dedi.

Bakan Kılıç, AK Parti Samsun İlçe Belediye Başkanları ve AK Parti İlçe Teşkilat Başkanları'nı Ankara'da kabul etti. AK Parti Samsun İl Başkanı Fuat Köktaş'ın başkanlık ettiği ilçe yöneticileri ve ilçe belediye başkan adayları adına yemek veren Bakan Kılıç, burada yaptığı açıklamada AK Parti Samsun Teşkilatı'nın çok güçlü olduğunu vurguladı.

"Arkadaşımızın hepsi çok tecrübeli isimler"

30 Mart günü gerçekleşecek yerel seçimlere çok az bir zaman kaldığını belirten Bakan Kılıç, "Seçimlere 43 gün kaldı. AK Parti Samsun teşkilatı olarak, seçimlerde nasıl bir şekilde çalışmamız gerektiğini hepimiz çok iyi biliyoruz. Çünkü burada bulunan arkadaşlarımızın büyük çoğunluğu daha önce seçim kampanyaları konusunda önemli tecrübeler yaşamış isimler" ifadesini kullandı.

Adayların ve AK Parti Samsun teşkilatının sahip olduğu bu tecrübenin önemine işaret eden Bakan Kılıç, şöyle devam etti:

"Samsun ölçeğinde çok başarılı bir seçim süreci geçireceğimizden ve güzel sonuçlar alacağımızdan eminim. Samsun teşkilatı, aday adaylığı süreci de dahil olmak üzere tüm seçim süreçlerini kardeşçe, dostça, birliktelik içerisinde geçirmiş bir teşkilat. Bu açıdan iyi bir sınav verdiğimiz kanaatindeyim. Şimdi, tüm arkadaşlarımızın mevcut adaylarımızın desteklenmesi konusunda gösterdiği azim, bizler için çok önemli. Bu birliktelik ve yoğun çalışma dönemimizin ardından, bu masada bulunan tüm adaylarımızın inşallah seçimlerin açıklandığı akşam 'belediye başkanı' olacaklarına inanıyorum."

"Bir olacağız, beraber olacağız, birlikte koşacağız"

Bakan Kılıç, 30 Mart 2014 yerel seçimlerinin sadece bir yerel seçim olarak algılanmaması gerektiğinin altını çizerek, "Sadece Samsun'da değil, Türkiye genelinde güzel başarılar kazanacağımız bir seçim olacağını ümit ediyorum. Gece gündüz çalışarak, kenetlenerek, yorulmadan, bıkmadan, tıpkı Sayın Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın yaptığı gibi tüm gücümüzle çalışırsak, oylarımızın artacağını her birlikte göreceğiz. Bu süreçte ve bundan sonrasında AK Parti Samsun Teşkilatı olarak bir olacağız, beraber olacağız, birlikte koşacağız" dedi.

Bakan Kılıç'ın ardından söz alan AK Parti Samsun İl Başkanı Fuat Köktaş da Bakan Kılıç önderliğinde Samsun'da çok güzel işlere imza atacaklarına değinerek, "İnşallah bizden başarı bekleyen kişilerin beklentilerini boşa çıkartmayacağız. Sadece kazanmak yetmez, oy oranımızı arttırarak seçimlerden zaferle ayrılmayı hedefliyoruz" şeklinde konuştu.

Yemekte ayrıca, Gençlik ve Spor Bakanlığı Müsteşarı Faruk Özçelik, Spor Genel Müdürü Mehmet Baykan, Gençlik ve Spor Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Aslan Karanfil ve Kredi Yurtlar Genel Müdürü Recep Kaymakçı da hazır bulundu.

 

İHA

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler