YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
"Yapılan haber gerçeği yansıtmamaktadır"
"Yapılan haber gerçeği yansıtmamaktadır"
05 Kasım 2008 20:25
"Yapılan haber gerçeği yansıtmamaktadır"

Sitemizde 02.11.2008 tarihinde yayımlanan CHA kaynaklı 'CHP'li belediyeye şok yolsuzluk iddiası' haberine CHP'li vekil Fuat Çay'dan yazılı açıklama geldi. Çay, haberde geçen Metin Taşdelen adlı şahsı hiçbir şekilde tanımadığını ifade etti.


CHP’li Çay yaptığı yazılı açıklamada şu ifadeleri kullandı:


Sitenizin siyaset bölümünde 02.11.2008   22:05 zamanlı “CHP’li belediyeye şok yolsuzluk iddiası” başlığıyla ismimin kullanıldığı haber gerçeği yansıtmamaktadır. Şöyle ki;


Haberde suç duyurusunda bulunduğu söylenen Metin Taşdelen adlı şahsı hiçbir şekilde tanımıyorum.
Bu kişinin başka bir şahsa gönderme yaparak ismimi kullandığı hususlar yalan olduğu gibi, 30 yıldır siyasette bulunan bir kişi olarak şahsıma kasıtlı olarak yöneltilmiş bir iftiradır.
Benim, adı geçen firmalarla ilgili olarak Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı’yla iddia edildiği gibi bir irtibatım olmamıştır. Hatay milletvekili olarak Mersin Belediye Başkanlığı’nın işlerine karışmam da söz konusu olamaz. Kaldı ki, başarılı bir belediyecilik yapan Mersin Büyükşehir Belediye Başkanımız da böylesine girişimlere izin vermeyecek nitelikte dürüst birisidir.
Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin basın bildirisiyle bilgi sahibi olduğum alımlarıyla hiçbir ilgim yoktur.
Benim danışmanım adına şirketin Vakıflar Bankası meclis şubesine para gönderildiği iddiası da yalandır.
Tüm milletvekillerine olduğu gibi, partili, partisiz her gün onlarca vatandaş odama gelerek benimle görüşür, dertlerine çare olmamı ister. Bu kişilerin dışarıda benimle ilgili söylediği sözleri bilme imkânım olmadığı gibi, şahsıma da bağlanamaz. Kimin kötü niyetli kimin samimi olduğunu bilme imkânım da yoktur.


Cumhuriyet Halk Partisi’nin belgelerle kanıtladığı AKP iktidarının ve Deniz Feneri Derneği gibi yolsuzluk iddialarının gündemde olduğu bir dönemde, akıl sağlığı yerinde olan insanların ağzına dahi almayacağı iddiaların sanki gerçekmiş gibi ayrıntılı haber yapılması basın özgürlüğü sınırları dışına çıkılmasına yol açmıştır.


Haber siteniz sorumlularınca, konuyla ilgili tarafıma hiçbir soru sorulmamış, görüşüm alınmamıştır. Yeterince araştırılmadan, somut belgelerle desteklenmeyen, insanların kişilik haklarını ihlal edici iddiaların yayınlanması hukuken korunamaz.  İddia sahibi kişi ve haber siteniz hakkında yasal yollara başvuracağım.


Basın kanunu çerçevesinde 3 gün içerisinde tekzibin aynı bölümde ve aynı ebatlarda yayınlanmasını yasal haklarımı saklı tutarak talep ederim.


CHP'li belediyeye ŞOK yolsuzluk İDDİASI


 

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler