YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
"Yanlış faturaların hesabını vatandaşa çek git diy
"Yanlış faturaların hesabını vatandaşa çek git diy
"Yanlış faturaların hesabını vatandaşa çek git diy
04 Kasım 2008 / 16:41 Güncelleme: 04 Kasım 2008 / 00:00

CHP Lideri Deniz Baykal partisinin grup toplantısında gündeme ilişkin konuları değerlendirdi.


Konuşmasının bir büyük bölümünde hükümetin politikalarını topa tutan Baykal, "Başbakan kendi hesabını versin! O yanlışların faturasını vatandaşa çek git diyerek kapatamazsın. Başbakan bir soru üzerine elbette halkın kendisini pompalıyla savunmak hakkıdır diyor. Eğer halk kendisini pompalıyla savunacak ise, sana ne ihtiyaç var, o zaman senin işin ne? Sen niçin varsın? Bu kendine inkar değil mi? Sen niye iktidarsın? Niye başbakansın o zaman?" sözleriyle Başbakan Erdoğan'ı da sert bir dille eleştirdi.


CHP GRUP TOPLANTISINDA PARTİYE KATILIMLAR YAŞANDI


CHP Grup toplantısında partiye katılanlar, CHP Genel Başkanı Deniz Baykal tarafından partililere tanıtıldı.


CHP Grup toplantısında kürsüye çıkan Genel Başkan Deniz Baykal, partiye yeni kalıtımların olduğunu açıkladı ve katılan belediye başkanlarını tek tek kürsüye çağırdı. Baykal, Anavatan Partili İstanbul Büyükçekmece Belediye Başkanı Hasan Akgün, İstanbul Ümraniye Ömerli Belde Belediye Başkanı Erdal Yılmaz, Demokrat Partili İstanbul Silivri Ortaköy Belde Belediye Başkanı Erdinç Tabak, Demokrat Partili Kahramanmaraş Pazarcık Evri Belediye Başkanı Memik Görgütülü, Anavatan Partili Bursa Umurbey Belediye Başkanı Mehmet Fatih Güler, Kıraç eski Belediye Başkanı Sunnur Yanlızoğlu ve DSP'li eski milletvekili Bahri Sipahi'yi kürsüye çağırarak tek tek partililere tanıttı. Baykal, Erzincan Çağlayan Belediye Başkanı Ayhan Doğan'ın da bugünkü toplantıda partiye katılma kararı aldığını, ancak ani rahatsızlığı nedeniyle hastaneye kaldırıldığı için toplantıya katılamadığını söyledi.


Baykal, yerel seçimler öncesi bir ayrışma, dağılma yerine bütünleşmenin önemli olduğunu belirterek, CHP'ye katılma kararı alan belediye başkanlarının bu işin öncülüğünü yaptığını kaydetti. Baykal, daha sonra CHP'ye katılan belediye başkanlarıyla basına poz verdi.

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler