YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Yalova'da belediye başkanlığına Salman seçildi
CHP Grup Başkanvekili İnce, Yalova'da belediye başkanlığı seçimini, resmi olmayan sonuçlara göre, adayları Vefa Salman'ın kazandığını açıkladı.
Yalova'da belediye başkanlığına Salman seçildi
01 Haziran 2014 / 21:11 Güncelleme: 01 Haziran 2014 / 21:14

CHP Grup Başkanvekili Muharrem İnce, Yalova'da belediye başkanlığı seçimini, resmi olmayan sonuçlara göre, adayları Vefa Salman'ın kazandığını söyledi.

İnce, kendisine ait irtibat bürosunun önünde gazetecilere yaptığı açıklamada, seçimin sonuçlandığını ifade etti.

Seçimi, adayları Vefa Salman'ın kazandığını dile getiren İnce, "İşlem bitmiştir. Seçimi aldık. Zaten biz 30 Mart'ta seçimi almıştık. Bir hakkın, bir mağduriyetin giderilmesi oldu bu. Bir sıkıntı çıkmayacak ama şimdi adliyeyi yeniden basıp eski filmi yeniden oynatmaya çalışacaklar. Buna izin vermeyeceğiz" dedi.

Yerel seçimlerin yapıldığı 30 Mart'ta, il merkezinde oyların sayımından sonra AK Parti adayı Yakup Koçal'ın bir oy farkla seçimi kazandığı açıklanmıştı. CHP'nin Merkez İlçe Seçim Kuruluna yaptığı itiraz nedeniyle oylar yeniden sayılmış ve bu kez CHP adayı Vefa Salman'ın 6 oy farkla önde olduğu duyurulmuştu. AK Parti'nin, oy verme ehliyeti bulunmayan bazı kişilerin de oy kullandığı yönündeki itirazı üzerine YSK, belediye başkanlığı seçimini iptal etmişti. Belediye Meclisi üyelikleriyle ilgili seçim sonuçları ise onaylanmıştı.

Salman'ın özgeçmişi

Vefa Salman, 1965 yılında Yalova'da doğdu. Uludağ Üniversitesi Veteriner Fakültesinden 1987'de mezun olan Salman daha sonra bir süre ticaretle uğraştı. İstanbul Veteriner Hekimler Odası Yalova Temsilciliği ile Yalova Üniversitesi Yaptırma ve Yaşatma Derneği Yönetim Kurulu Üyeliği görevlerinde bulunan Salman, iki dönem CHP İl Yönetim Kurulu Üyeliğini yürüttü. Salman, bazı derneklerde de yöneticilik yaptı.

 

indir-012.jpg

secic.jpg

 

Yalova'da bugün neler yaşandı?

Yerel seçimin yenilendiği Yalova'da saat 08.00'de başlayan oy kullanma işlemi, saat 17.00 itibarı ile sona erdi. Sandık kurulları ise oyların tasnifine başladı. Sandık kurullarınca sayılarak mühürlenecek olan oylar ve tutanaklar, Yalova Adliyesi'nde oluşturulan İl Seçim Kurulu'na götürülecek. Sandık tutanakları burada İl Seçim Kurulu tarafından birleştirilerek, Yalova'da belediye başkanı seçilen isim netleştirilecek.

 

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler