YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
"Yalnız değilsiniz. Bütün Türkiye, insan olan herkes sizin acınızı paylaşıyor"
"Yalnız değilsiniz. Bütün Türkiye, insan olan herkes sizin acınızı paylaşıyor"
15 Şubat 2015 11:22
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, öldürülen üniversite öğrencisi Özgecan Aslan'ın annesi Songül Aslan'ı telefonla arayarak, başsağlığı diledi.

CHP Genel Merkezinden yapılan açıklamaya göre, Kılıçdaroğlu, anne Songül Aslan'a, "Söyleyeceğim hiçbir sözün üzüntünüzü hafifletmeyeceğini, içinizi yakıp kavuran acınızı dindiremeyeceğini biliyorum. Şu an elimizden gelen kızımız Özgecan'a rahmet, sizlere de başsağlığı dilemek" dedi.

Anne Aslan da Kılıçdaroğlu'na, "Kızım okuluna gitti ve dönmedi. Aradık, sorduk, ormanda yanmış cesedini bulduk, yüreğimiz dağlandı, dünya başımıza yıkıldı. Benim aklım ermiyor, kızımın katillerinin en büyük cezayı almasını istiyorum" karşılığını verdi.

Açıklamaya göre, CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, anne Songül Aslan'a şunları söyledi:

"Yalnız değilsiniz. Bütün Türkiye, insan olan herkes sizin acınızı paylaşıyor. Birlikte bu insanlık dışı saldırganlığı, vahşeti kınayacağız. İbret olması için cani veya canilerin, yardımcılarının hukuk içinde en ağır cezaya çarptırılması sizin gibi bizim de dileğimizdir. Hep yanınızda olacağız. Söyleyeceğim hiçbir  sözün, üzüntünüzü hafifletmeyeceğini, içinizi yakıp kavuran acınızı dindiremeyeceğini biliyorum. Şu an elimizden gelen kızımız Özgecan'a rahmet, sizlere de başsağlığı dilemek. Özgecan'a rahmet, sizlere, akrabalarınıza, yakınlarınıza, bu acıyı yüreğinde hisseden herkese de başsağlığı diliyorum."

 

AA

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler