YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Yalçın Topçu'dan Hürriyet'e yalanlama
Yalçın Topçu'dan Hürriyet'e yalanlama
31 Mart 2016 23:30
Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Yalçın Topçu, “Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı için kulis yaptığı” iddiaları hakkında açıklama yaptı. Topçu, şimdiye kadar hiçbir göreve talip olmadığını belirtti.

Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Yalçın Topçu, bir gazetenin internet sitesine çıkan “Büyükşehir'de Erken Hesaplar” başlıklı yazıda bahsedilen “Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı için kulis yaptığı” iddiaları hakkında açıklama yaptı.

"Şimdiye Kadar Hiçbir Göreve Talip Olmadım"

63. Hükümet Kültür ve Turizm Bakanı ve Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Yalçın Topçu konu ile ilgili yaptığı açıklamada şunları belirtti:

“Hem temsili siyasi hayatımızda hem de sivil hayatımızda hiç bir göreve talip olmadığımız, bizi tanıyanlar tarafından bilinir. Bizim önceliğimiz millete ve devlete hizmettir. 16 yaşından bu yana bu ilke ile hareket ettik. İlgili haberde olduğu gibi bir partiden ayrılıp başka bir partiye geçtiğim doğru değildir. 

2011 seçimlerinde kurucularından olduğum, il başkanlığı ve genel başkanlık yaptığım partiden, gerekçelerimi belirterek istifa ettim. 

O günden bu yana hali hazırda herhangi bir partinin üyesi değilim. Herhangi bir partiden adaylık ya da aday adaylığı başvurum olmadı.

Ben, ülkemin ve medeniyet coğrafyamızın içinde bulunduğu durum sebebiyle, bu milletin karşısında olan içeriden ve dışardan 72 düvelin kitlesel operasyonlarına karşı Sayın Cumhurbaşkanını destekledim ve destekliyorum.”

"Bu Haberler Niyet Okuyuculuğudur"

 63. Hükümet’teki bakanlık görevinin anayasa çerçevesinde bağımsız bakanlık görevi olduğunu vurgulayan Yalçın Topçu, “Cumhurbaşkanlığı başdanışmanlığı da milletimizin yüzde 52’sinin doğrudan iradesi ile seçilen Cumhurbaşkanımızın takdirleridir. Şu anda bu görevi yürütmekteyim. Biz kadere ve nasibe inanmış insanlarız. 

Fani hayatta önümüze ikbal hedefleri koymayız. İnandıklarımızı ve doğruyu yapmaya çalışarak hayatımızı sürdürürüz. Kaderimizde ne yazılmışsa da ona rıza gösteririz. 

Niyet okuyuculuğu olarak gördüğüm böyle bir haberin yapılmadan önce tarafımla konuşulmasını isterdim. Ama ne yazık ki nezaketli olmak bir türlü akla gelmiyor. Haberde belirtilen konular hakkında, bir niyetim ve hesabım yoktur. Kamuoyuna saygı ile arz ederim.” dedi.

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler