YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Yalçın Topçu'dan Ahmet Hakan'a sert tepki
Kültür ve Turizm Eski Bakanı Yalçın Topçu, Rus uçağının düşürülmesinin ardından "17 saniye sınırımızı geçmiş ne olmuş yani?" şeklinde konuşan Ahmet Hakan'a ağır yanıt verdi.
Yalçın Topçu'dan Ahmet Hakan'a sert tepki
28 Kasım 2015 / 08:25 Güncelleme: 28 Kasım 2015 / 09:58

Kültür ve Turizm eski Bakanı Yalçın Topçu Kanal A da yayınlanan Kanal A Yayın Koordinatörü Fahrettin Damga'nın sunduğu Gözden Kaçanlar programına konuk oldu.

Topçu "17 saniye sınırımızı geçmiş ne olmuş yani?" şeklinde konuşan Ahmet Hakan'a "Türkiye uluslararası hukunun gereklerinden bir tanesini bile incitmeden çiğnemeden yerine getiriyor. Bizim egemenlik sahamızın değil 17 saniyesi 1 saniyesi bile çignenemez. Egemenlik sağamızın bir saniyesi bile kimsenin tecavüzüne açık olamaz. Uluslararası hukuktan doğan meşruiyetimiz var: Bu lafları söyleyenler Allah'tan korkmuyorsunuz. Kuldan da mı utanmanız yok. Siz kimin yanındasının siz neyin yanındasınız.Ne yazıkki böyle milli meselelerimizde batı yanlıları olurdu buna alışıktık şimdi de Rus yanlıları çıktı ortaya" dedi.

Yalçın Topçu'nun konuşmasından satır başları şunlar:

RUSYA TERÖR DEVLETİ GİBİ DAVRANIYOR

Rusya gibi büyük bir devletin başkanı adeta terör devletinin başı gibi davranarak küstüğünü ifade ediyor. Cumhurbaşkanı'nın telefonuna çıkmıyor Paris'te görüşmeyeceğim diyor. Şu anda düştükleri durum bu. Türkiye uluslararası hukunun gereklerinden bir tanesini bile incitmeden çiğnemeden yerine getiriyor.

Bizim egemenlik sahamızın değil 17 saniyesi 1 saniyesi bile çignenemez. Egemenlik sağamızın bir saniyesi bile kimsenin tecavüzüne açık olamaz. Uluslararası hukuktan doğan meşruiyetimiz var. Bu lafları söyleyenler Allah'tan korkmuyorsunuz. Kuldan da mı utanmanız yok. Siz kimin yanındasının siz neyin yanındasınız.Ne yazıkki böyle milli meselelerimizde batı yanlıları olurdu buna alışıktık şimdi de rus yanlıları çıktı ortaya. Devlet böyle bir kararlılıkla bölücü terörle mücadelede de dışardan gelen tehlikede de devlet bu kararlılıkta olmalı. Türkiye Cumhuriyeti Devleti acziyet içerisinde değildir. 

RUSYA GAZI KESERSE TEZEK YAKARIZ

Rusya gazı keserse biz düne kadar tezek yakıyorduk tezek yakarız. Ama Rusya domatesin marulun buğdayın gıda ürünlerinin yerine tezek yiyecek hali yoktur herhalde. Medeniyet coğrafyamızdaki meselelerin tamamıyla ilgili özelde Bayırbucak meselesiyle ilgili hükümetin tavrını destekliyorum ve yanında olduğumu benimle beraber arkadaşlarımızında bu noktada hükümetin de yanında olduğunu söylüyorum.  

Devletin ve 64. hükümetin terör ve bölücü terör örgütleriyle mücadelesi kararlılığında da yine yanındayım ve destekliyorum ve bunu bir milli görev olarak adlediyorum. Muhalefete de buradan bir çağrıda bulunmak istiyorum. milli meselelerimizi içerideki terörle mücadeleyi bir siyasi çıkar olmanın ötesine geçirmeliler ve milli davranmalılar. Diğer ülkelerdeki muhalafet nasıl yapıyorsa öyle davranmalılar. Bayırbucak meselesini ve terör meselelerini iç siyaset malzemesi olarak tüketmesinler. Buradan kendilerine hiçbir fayda gelmez. 

BAYIRBUCAK ANKARA'NIN KİLİDİ

Devlet Bayırbucakla ilgili gayet kararlı o coğrafyada kantonlardan oluşmuş. Bölücü terörün yönetimine verilmiş uydu bir devletciğe asla ve katta müsade etmeyecektir. Bu gerekirse bir savaş sebebimiz olacak. Bu çok net. Bayırbucak Ankara'nın kilididir. biz etrafımızdaki meselelere kayıtsız kalırsak Ankara'da rahat oturamayız.

Birileri birinci dünya savaşanının yüzüncü yıl dönümünde Türkiye'yi ama sosyal ama ekonomik yalnızlaitırmak ve 900 km'lik sınırda bölücü terörün yönetimine verilmiş ve kantoncuklardan oluşmuş suni bir devlet oluşturmak çabasında. Türkiye Cumhuriyeti buna asla müsade etmeyecek. İşte bunun olabilmesi için Bayırbucak'ın ortadan kalkması lazım. 

KİMSE BİZE RACON KESEMEZ

Hangi ülke olursa olsun uçağıyla gelip topraklarımızın üzerinde bize racon kesiyorsa onu indirmek milli ve haklı bir davamızdır. Uluslararası hukuktan meşruiyet kazanmış angajman kuralları var. Hava kuralları başta olmak üzere ilgili ve yetkilileri kutluyorum.

Topraklarımızın üzerinde hiç kimse bize racon kesemez. Bunun adı o ülke olur şu ülke olur bu ülke olur fark etmez. Biz angajman kurallarının tamamına uymuşuz ve topraklarımızın dışına çıkmasını istemişiz. O kayıtsız kalmış racon kesmeye devam etmiş. Bu ülkenin adı kim olursa olsun hakkettiğini bulmuş ve gereği yapılmıştır. 

Birileri bir kamuoyu oluşturmaya çalışıyor. Evet buradan kaybedenler olur. Bu çift taraflı kayıp olur. Biz kaybedersek birileri de bizi kaybetmek korkusuyla güya korkutuyorlar ya onlarda kaybederler. Onun için her türlü kompleksten arınmalıyız. Tarihi misyonumuza uygun davranmalıyız. Bu hadiselerle ilgili yazılanlar birilerini değirmenine su taşımaktır. 

KANALAHABER.COM / ÖZEL İÇERİK 

 // Boğaçhan
Topçu ya helal olsun. Rahmetli Yazıcıoğlu na yakışan bir adam olduğunu gösterdi. Yüzde 49,5 ta onun büyük payı olduğunu düşünüyorum....
28 Kasım 2015 11:24
 // Boğaçhan
AKP nin gözünü seveyim. Tıpkı turnusol kağıdı gibi. Kimin ne mal olduğu hep AKP zamanında meydana çıktı....
28 Kasım 2015 11:19
ahakanın yatak odasını...
 // Adem
ahakanın yatak odasını 17 değil 7 saniye gözetlemek lazım, tepkisi ne olacak bakalım......
28 Kasım 2015 Cumartesi 07:37
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler