YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Yalçın Topçu: Dünyanın hiçbir coğrafyası güvenli değil
Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Yalçın Topçu, ''Terör küresel bir sorun. 'Bize ahkâm kesenler, kendi eşkıyaları olduğu için onları ülkelerinde koruyanlar, kollayanlar, bombalar kendi başkentlerinde patlamaya başladı'' dedi.
Yalçın Topçu: Dünyanın hiçbir coğrafyası güvenli değil
09 Nisan 2016 / 09:47 Güncelleme: 09 Nisan 2016 / 10:17

Kanal A'da yayınlanan Fahrettin Damga'nın sunduğu 'Gözden Kaçanlar' programına konuk olan Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Yalçın Topçu küresel bir tehdit olan terör meselesi ve çözümü konusunda değerlendirmelerde bulundu.

"Türkiye siyaseti dış bir yönlendirmeyle karşı karşıya"

Topçu, Türkiye üzerinde oynanan oyunlarda dış destekler ve bu dış desteklerin içimizdeki temsilcilerinden bahsederek,  "100 yıl evvel hesaplarını açık bırakanlar, 100 yıl sonrasında hesabı kapatmak için çok yönlü bir saldırıyla, siyasetimizi, ekonomimizi, kültürel değerlerimizi, her şeyimizi bir sarmal altına almışlar.  

Siyaset, fikir adamlarımızı, entelektüellerimizi... Bir bakıyorsunuz bölücü terörle mücadele ediyoruz, bizim üniversitelerimizin yetiştirdiği insanlar içinden 1200 küsur kişi çıkıyor, tıpkı Çanakkale'de, Sakarya'da karşımızda olan elin adamları gibi bir bildiri kaleme alıyorlar ve bunun adına da demokrasi diyorlar. 

Keşke bizim yerli eşkıyalarımız olsa bunlar ama o bile değil.  Siyasetimiz bir dış yönlendirmeyle karşı karşıya. Bizi her noktada kontrol etmek istiyorlar.  Medeniyet coğrafyamızın, diri, iri, güçlü bir Ankara'ya ihtiyaçları var. Elin adamları da bunu bildiği için, dün Çanakkale'de üstümüze geldikleri gibi yine üstümüze geliyorlar. Bizim de tıpkı Çanakkale'de olduğu gibi aklımızı başımıza devşirmemiz lazım'' şeklinde konuştu.

"Terör artık küresel bir sorun ve hiçbir coğrafya güvenli değil"

Yalçın Topçu, ''Terörle mücadele milli bir meseledir. Terör artık küreselleşti. Hiçbir ülke güvenli değil. Bize ahkâm kesenler, kendi eşkıyaları olduğu için onları ülkelerinde koruyanlar, kollayanlar, bombalar kendi başkentlerinde patlamaya başladı. İnşallah bu gerçeği görürler. Kullandıkları argümanın dönüp dolaşıp kendilerine zarar verdiğini ve terörün küresel bir mesele olduğunu görmeleri gerekiyor. Muhalefetin terör eylemleri üzerinden bir plan devşirmesi siyasi ahlâkla da bağdaşmıyor'' ifadelerini kullandı.

Devlet ve millet onayıyla sorumluluk artık mecliste

Topçu, devletin ve milletin terörle mücadele konusundaki net kararlılığını ve artık meclisin harekete geçmesi gerektiğini vurgulayarak, ''Sayın Cumhurbaşkanı, devletin, milletin de tasdikinden geçmiş, terörle mücadele yok edilene kadar, bunları tekne kazır gibi, bu ülkenin dağından ovasından, şehrinden, sokağından bu teröristlere yok etme konusunda kararlı. Millet de tasdik ettiğine göre, meclis de kanunları çıkarmanın sorumlusudur'' dedi.

KANALAHABER.COM / ÖZEL İÇERİK 

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler