YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Yalçın Topçu: "Devlet emretti, biz de kabul ettik."
Kültür ve Turizm Bakanı Yalçın Topçu, "Türkiye önemli bir süreçten geçiyor. Devlet emretti, biz de kabul ettik."
Yalçın Topçu: "Devlet emretti, biz de kabul ettik."
28 Ağustos 2015 / 23:34 Güncelleme: 29 Ağustos 2015 / 01:07

Başbakan Ahmet Davutoğlu tarafından kurulan Geçici Bakanlar Kurulu'nda, Kültür ve Turizm Bakanlığı görevine getirilen BBP eski genel başkanı Yalçın Topçu, "Türkiye önemli bir süreçten geçiyor. Devlet emretti, biz de kabul ettik" dedi.

Topçu, ülkenin önemli bir süreçten geçtiğini, bu zor zamanda görev almaktan memnuniyet duyduğunu belirterek, "Türkiye önemli bir süreçten geçiyor. Devlet emretti, biz de kabul ettik" değerlendirmesinde bulundu.

BAKAN YALÇIN TOPÇU'NUN ÖZGEÇMİŞİ
 
1957 yılında Ardahan'da doğan Topçu, Büyük Birlik Partisi kurucuları  arasında yer aldı.
 
Ankara kurucu il başkanlığı görevini 1995 yılına kadar üstlenen Topçu,  1996 yılında memuriyet hayatına döndü. 11 yıl Başbakanlık Basın ve Halkla  İlişkiler Müşavirliğinde çalışan Topçu, 2007 yılında işletme müdür yardımcısı  olarak memuriyet hayatından emekliye ayrıldı.
 
Büyük Birlik Partisi Genel Sekreteri seçilen Topçu, 25 Mart 2009'da  Genel Başkan Muhsin Yazıcıoğlu'nun hayatını kaybetmesi üzerine gerçekleştirilen  24 Mayıs 2009 tarihindeki 4. Olağanüstü Kongrede partinin yeni genel başkanı  oldu.
 
İki yıl kadar sürdürdüğü genel başkanlık görevini 12 Haziran 2011  Milletvekili Genel Seçiminde alınan sonuç üzerine yaptığı yazılı açıklama ile  bıraktığını açıklayan Topçu, 3 Şubat 2014 tarihinde, bir dönem genel başkanlık  yaptığı Büyük Birlik Partisi'nden istifa etti.

 

AA

yoruma gerek yok
 // BİTLİSLİ
Değerli yorumcumuz, her görüşe eşit mesafede durmakla birlikte; hakaret, küfür, aşağılama vb. içeren, toplumsal hassasiyetleri zedeleyici nitelikteki yorumları yayınlayamıyoruz. Kriterlerimize uygun olarak yeniden yorum yazmanızı diler, ilginize teşekkür ederiz......
29 Ağustos 2015 Cumartesi 01:21
yoruma gerek yok
 // BİTLİSLİ
sayın Tuğrul TÜRKEŞ ve Sayın Yalçın TOPÇU tarih sizi OYUN BOZAN olarak yazacaktır...Varlığınızla yeni kurulan İktidar çok büyük bir ŞEREF ve MİSYON kazandı... millete hizmet yolunda Cenab-ı ALLAH yar ve yardımcınız olsun.....
29 Ağustos 2015 Cumartesi 00:29
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler