YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Yalçın Akdoğan:"Musluklardan kan akıyor"
Başbakan Yardımcısı ve AK Parti Ankara milletvekili adayı Yalçın Akdoğan, "Musluklardan kan akıyor. Bunlarınki vampir siyaseti. Bunlar gece başka, gündüz başka, doğuda başka, batıda başka. Bunlar yıllarca kandan beslendiler” dedi.
Yalçın Akdoğan:"Musluklardan kan akıyor"
03 Mayıs 2015 / 23:45 Güncelleme: 04 Mayıs 2015 / 08:10

Akdoğan, Mamak Küçük Kayaş'ta ve Şahap Gürler Mahallesi’nde bulunan AK Parti Seçim İrtibat Büroları’nın açılışına katıldı. Akdoğan'ın yanı sıra Mamak Belediye Başkanı Mesut Akgül, AK Parti Ankara milletvekili adayları, AK Parti Mamak İlçe Başkanı Muhammed Abdullah Özay de açılışta hazır bulundu.

Akdoğan, Mamak sakinlerinin Cumhurbaşkanlığı Seçimlerinde Recep Tayyip Erdoğan'a ve yerel seçimlerde Ak Parti'den seç ilen Belediye Başkanı Mesut Akgül'e sahip çıktıklarını belirterek, iktidarın milletin iktidarı olduğunu söyledi. Akdoğan, "Bu seçim hayati bir seçim, çok önemli bir seçim, bir kaç tane referandum yaptık, onlardan daha önemli referandum gibi seçim. Eski Türkiye'ye dönmek isteyenlerle, yeni Türkiye'yi kurmak isteyenler arasında bir mücadele var. Onlar istiyorlar ki, Türkiye tekrar IMF'nin kulu kölesi olsun. Eski Türkiye'nin o kriz dönemlerine, koalisyon dönemlerine, gerilim dönemlerine geri dönelim. Milletin iradesinin hiçe sayıldığı, milletin küçümsediği, 'göbeğini kaşıyan adam, bidon kafalı' dendiği günlere geri Dönelim istiyorlar. Bizde ileri demokrasiye ulaşalım, yeni Türkiye’yi kuralım, hukukun üstünlüğü geliştirelim istiyoruz" ifadelerini kullandı.

MİT TIR'larının durdurulduğunda, 17 Aralık operasyonunda kötü niyetli hareket edildiğini belirten Akdoğan, "Şimdi dışarıdakiler içeridekiler birleşti. Dışarıdakiler, 'Bu Türkiye bölgesel güç oldu, reel politikaya teslim olmuyor, süper güçlerin peşine takılmıyor, Avrupa Birliği küçülüyor, Türkiye büyüyor, dev projeler yapıyor, IMF'ye borcunu sıfırladı, Türkiye çok oldu' diyorlar. Bunlara yerli işbirlikçileri de katıldı. AK Parti'yi nasıl engelleriz. Tayyip Erdoğan düşmanlığı düşmanlığı ne kadar varsa bir arada" şeklinde konuştu.

Akdoğan şunları kaydetti:

"Ortaya bir politika koydukları yok. Ne yapacaklarını söylemiyorlar. Ne vereceklerini söylüyorlar. 12-13 yıl milleti kandırdılar. 'Laiklik elden gidiyor, irtica geliyor, bunlar takiyye yapıyorlar' dediler. Türkiye'yi tekrardan IMF'nin kölesi yapacaklar. Millet bunların dününü, bugününü de biliyor. Darbeci, vesayetçi anlayışla mücadele veriyoruz. Bu zihniyet darbelere alkış tutmuş bir zihniyettir. Şimdi 28 Şubat'ın eğitim sistemine dönmeyi vaat ediyorlar. 'Îmâm hatipleri, Meslek Liseleri'ni kapatalım', bütün dertleri bu. Biri Türkçe ezan okutma sevdalısı, diğeri bırakınız Kürtçe ezan okutur. Biri Batı'nın HDP'si, diğeri doğunun CHP'si. HDP ne öneriyor; Din derslerini kaldıracakmış. Diyaneti kaldıracakmış. Bu oyunları siz bozdunuz. Bu Başarıda milletimizin iradesi var. Şimdi bu küçük partinin kuyruğuna. Geçirirsek AK Parti'yi ancak bu engeller. Bunlar taşeronluk yapıyorlar. AK P Parti'yi nasıl deviririz' projesinin aktörleri. Görüyorsunuz afiş asmışlar. Musluklardan kan akıyor. Bunlarınki vampir siyaseti. Bunlar gece başka, gündüz başka, doğuda başka, batıda başka. Bunlar yıllarca kandan beslendiler.”
  CHP’yi de eleştiren  Akdoğan, “Yıllarca bize demediğinizi bırakmadınız, ‘Türkiye’yi bölüyorlar, şöyle yapıyorlar, böyle yapıyorlar’. AK Parti siyaseti olmasa, AK Parti’nin birlik siyaseti olmasa, siz zihninizde bölmüşsünüz. CHP, MHP Şırnak’ta, Hakkari’de siyaset yapabiliyor mu, diğerleri Muğla’da siyaset yapabiliyor mu” diye konuştu.

Mamak Belediye Başkanı Mesut Akgül, yeni Türkiye’nin miladı olacağını kaydederek, “Neşet Ertaş Aile ve Kültür Merkezi’nin 10 Mayıs Anneler Günü’nde açılışını gerçekleştireceğiz. Cami ihtiyacı olduğunu biliyorum. Bunun plan tadilatını yaptık. Pazar alanının orada büyük bir cami, 2 bin 500 metrekare ve külliye inşa edeceğiz. Şu anda hazırlıkları devam ediyor.  Mamak’ın ilk üniversitesi başladı, şu anda Araştırma Laboratuarı’nın kaba inşaatı bitmek üzere.  Mavi Göl’ün planları da Büyükşehir’de” ifadelerini kullandı.

AK Parti Birinci Bölge Ankara milletvekili adayı Ali İhsan Arslan ve  Mamak İlçe Başkanı Muhammed Abdullah Özay teşekkür konuşması yaptı.
Daha sonra Başbakan Yardımcısı Akdoğan ve AK parti Ankara Birinci bölge milletvekili adayları Şahap Gürler Mahallesi’nde bulunan AK parti Seçim Bürosu’nu açtılar. Akdoğan burada da bir konuşma yaptı.

Akdoğan konuşmasında milletin oyuna sahip çıktığını kaydederek, oyunu kimseye satmadığını ifade etti. Akdoğan, tüm mazlum insanlara yardım ettiklerini belirterek, nerede sıkıntı olsa mağdurların Türkiye’ye baktığını aktardı.

 

İHA

 

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler