YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Yalçın Akdoğan'dan Kılıçdaroğlu ve Bahçeli'ye çağrı
Cumartesi günü Ankara'da geçekleşen terör saldırısı sonrası muhalefetten gelen istifa çağrılarına tepki gösteren Akdoğan, Kemal Kılıçdaroğlu ve Devlet Bahçeli'ye "buyrun siz istifa edin" diye seslendi.
Yalçın Akdoğan'dan Kılıçdaroğlu ve Bahçeli'ye çağrı
14 Ekim 2015 / 02:35 Güncelleme: 14 Ekim 2015 / 07:28

Başbakan Yardımcısı Akdoğan, canlı yayında Ankara'daki bombalı saldırıyı değerlendirdi.

Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan, Star Ana Haber'de Ankara'daki bombalı saldırıyla ilgili yöneltilen sorulara açıklık getirdi.

Canlı bombaların IŞİD bağlantılı olduğu iddialarına mesafeli yaklaşan Akdoğan "Şimdiden kesin sonuca varmadan, bunun bağlantıları üzerinden çalışma neticelenmeden isimleri açıklamak doğru değil, örgüt isimleri açıklamak da doğru değil. Bir noktaya gelindi, kısa sürede şahısların kimlikleri ve mümkünse bağlantıları üzerine bir sonuca varabiliriz diye düşünüyoruz" dedi.

"BİR NOKTAYA GELİNDİ, KISA SÜREDE..."

Akdoğan, "Burada tabi örgüt üyesi aileler değil de belli örgüt şüphelilerinin yakınlarından da DNA örneği alınıyor ki acaba bir şey oradan bulunabilir mi diye. Bununla ilgili çalışmalar yürütülüyor. Bir noktaya gelindi, kısa sürede, yani şahısların kimlikleri ve mümkünse bağlantıları üzerine bir sonuca varabiliriz diye düşünüyoruz" ifadesini kullandı.

"BUYRUN SİZ İSTİFA EDİN!"

Saldırıyla ilgili herhangi bir görevden alma ya da istifanın söz konusu olup olmadığı sorusu üzerine Akdoğan, şu değerlendirmelerde bulundu:

"Bu konuda siyasetçilerin yaptıkları açıklamalar var. Öncelikle siyaset kurumunun bir bütün olarak bunun karşısında durması lazım. Maalesef bugünlerde bu tavrı sergileyemeyenler, bu tür ucuz yöntemlere başlıyorlar. 'Siyaseten bunu kime fatura edebiliriz, nasıl buradan siyasi fayda kazanabiliriz?' Cenazeler daha defnedilmemişken, gidip orada 1 Kasım üzerinden konuşmalar yapmak, bu acının üzerine basarak siyaset yapmaktır, acıyı çalmak demektir. Böyle bir şey olabilir mi? Baktığımızda istifa olur mu olmaz mı? Şırnak'ta bir hadise yaşandı, rapor geldi, tespit yapıldı hemen adım atıldı ama böyle peşin hüküm vererek, oturduğumuz yerden kimseyi suçlayamayız. Burada da gereken adım atılır, yanlış yapan kim varsa gereken yapılır."

"YENİLGİ YENİLGİ BÜYÜYEN GENEL BAŞKAN KOLTUĞU"

Akdoğan, "Türkiye'de istifa müessesesi oturmadı" lafını edenlerin, bu kültüre ne kadar sahip olup olmadıklarını sordu.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun istifa müessesesinin Türkiye'de oturmadığından bahsettiğini aktaran Akdoğan, "E tamamda siz 6 seçim kaybettiniz, niye istifa etmediniz. 'Yüzde 40' dediniz 25 aldınız, 'yüzde 35' dediniz yüzde 26 aldınız. Her seçimi kaybettiniz, yani yenilgi yenilgi büyüyen bir genel başkan koltuğu var, sürekli seçim kaybediyor. E o zaman siz buyurun, örnek olun, istifa edin. Ya da Sayın Bahçeli, 1997'den beri 11 seçim kaybetti. İstifa müessesesi çalıştırılmıyor lafı, buna o zaman buyurun örneklik edin. Onun ötesinde bir soruşturma neticesinde gereken neyse bunu yaparız" diye konuştu.

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler