YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Yalçın Akdoğan'dan HDP'ye sert açıklama
Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan, Ağrı'daki terör saldırısıyla ilgili olarak; "HDP'nin makyajı döküldü" dedi.
Yalçın Akdoğan'dan HDP'ye sert açıklama
13 Nisan 2015 / 17:11 Güncelleme: 13 Nisan 2015 / 19:29

Ağrı'daki terör saldırısıyla ilgili konuşan Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan, "Bu olaydan sonra, alınan tavıra baktığımızda HDP'nin makyajının çok çabuk döküldüğünü söyleyebiliriz. Bir yandan batıya, yurt dışı seçmenlere dönük farklı bir imaj oluşturmaya çalışırken, Doğu ve Güneydoğu'da son derece eski yöntemlerle, yani baskı ve şiddetle seçim sürecini terörize ederek oy toplamaya çalıştıklarını görüyoruz" dedi.

Akdoğan,  "Bir tarafta baskıyla oy toplayacaksınız, öbür tarafta da farklı bir imaj üretmeye çalışacaksınız. Bu sürdürülebilir bir durum değil. Yani bir elde silah olacak, diğer taraftan da siyaset ve demokrasi diyeceksiniz. Bu bir kandırmacaya dönüşür. Bu yüzden demokrasiye güçlü bir şekilde inanan insanların silahın tamamen devre dışı kalması için çaba göstermesi gerekir" diye konuştu.

"Teröristle kucaklaşma şöleni yapacaklarına halkla bütünleşme şölenleri yapsınlar"

 "Provokasyondan bahsediliyor. Provokasyon, güvenlik güçlerinin vatandaşla temas etmesi değildir, vatandaşın güvenliğini sağlamak için halka karışması değildir, teröristlerin halkın içerisine karışmasıdır, silahlı unsurların yerleşim yerlerinde dolaşmasıdır. Hem eylemsizlik diyeceksiniz hem de silahlı unsurlar yerleşim yerlerinde dolaşacak. Bu kabul edilebilecek bir şey değildir. Burada teröristle kucaklaşma şöleni yapacaklarına halkla bütünleşme şölenleri yapmaları gerekir. Bu unsurların yerleşim yerlerinde dolaşması seçimi silahın gölgesinde yapma çabasıdır. Halkın iradesine ipotek koyma çalışmasıdır. Buna son verilmesi gerekir."

"Terörist unsurlar yerleşim yerlerini terk etmelidir"

"Bu silahlı unsurlar, terörist unsurlar yerleşim yerlerini terk etmelidir ve seçime gölge düşürecek şekilde buralarda halkın iradesine ipotek koyacak şekilde faaliyetler yapmamalıdır. Bu büyük bir tacizdir. Güvenlik güçleri elbette tedbir alacaktır. Söz söyleyenler bir kere dönsünler, o teröristlere laf söylesinler."


AA

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler