YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Yalçın Akdoğan'dan Hakan Fidan yorumu
Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan, katıldığı bir televizyon programında Hakan Fidan'ın Başbakan olup olmayacağı ile ilgili bir soruya; “Doğrusu ben çok böyle komedi filmlerini falan takip edemiyorum, olup biten şeyleri" dedi."
Yalçın Akdoğan'dan Hakan Fidan yorumu
08 Şubat 2015 / 16:20 Güncelleme: 08 Şubat 2015 / 16:22

 CNN Türk’te yayınlanan ‘Hakan Çelik ile Hafta Sonu Keyfi’ programına katılan Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan; Hakan Fidan’ın istifasını değerlendirdi. Akdoğan, ‘Hakan Fidan Başbakan olacak’ iddiası ile ilgilide önemli açıklamalar yaptı.

"Komedi filmlerini falan takip edemiyorum"

Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan, Hakan Fidan Başbakan olacak ve kendisini koruma altına almak için istifa ettiği iddialarına: “Doğrusu ben çok böyle komedi filmlerini falan takip edemiyorum, olup biten şeyleri. Biraz da ciddi bir adam gibi beni görüyorlar. Bu tür siyasi değerlendirmeleri görünce gülmeden edemiyorum. Yani gerçekten komik şeyler bunlar. Bir kere Hakan Fidan sanki Ahmet Davutoğlu’na karşı bir şekilde böyle bir senaryonun parçası olarak işte istifa ettirildi falan bu son derece yanlış bir okumadır bu.’ şeklinde konuştu.

"Niye korksun Hakan Fidan?"

Akdoğan, Hakan Fidan’ın Ahmet Davutoğlu'nun en güvendiği isimlerden biri olduğunu belirterek, “Büyük bir kara cehalettir bu. Ahmet Davutoğlu'nun en güvendiği isimlerden biridir Hakan Fidan. Yani Tayyip Erdoğan'ın da hepimizin en fazla güvendiği. Biz 12 yıldır birlikteyiz. Hakan Fidan farklı kademelerde görev yaptı. TİKA Başkanı oldu, başbakanlık müsteşarı oldu, MİT müsteşarı oldu. Yani biz bir ekibin parçasıyız. Ahmet Davutoğlu'nun da rızası olmadan böyle bir şey zaten olamaz. Böyle bir yorum yapmak, Davutoğlu'na karşı konumlandırmak bu taban tabana zıt bir okuma biçimidir. Koruma zırhı, MİT Müsteşarı, son düzenlemeyle burada zaten böyle bir sorun yok. Niye korksun Hakan Fidan? Ne yanlış yaptı korkacak? Kurulan kumpaslarla mücadele ederek bugünlere geldik. Bunlardan korkumuz olsaydı bu işe girmezdik. Hakan Fidan da bundan korkacak karaktere sahip değildir” dedi.

 

İHA

birazda nefesini bu ülkeye versen
 // gündüzbey
...diyorum,plan ve proje ile ülkeye bir civi caksan diyorum Sayin bahceli....
08 Şubat 2015 Pazar 17:53
neden olmasın
 // sosyalaz
bence bi asker yapın şahsen Fidan Basbakanlık için uygun bir isim Davutoğlundan daha fazla oy alacağını düşünüyorum...
08 Şubat 2015 17:19
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler