YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Yalçın Akdoğan'dan birlik mesajı
Yalçın Akdoğan'dan birlik mesajı
13 Ekim 2015 16:38
Başbakan Yardımcısı Akdoğan, Ankara'daki terör saldırısının bütün ülkeye karşı yapıldığını belirterek, 'Birlikte hareket edebilirsek teröre en güzel cevabı bu şekilde vermiş olacağız' dedi.

Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan, Ankara'daki terör saldırısının bütün ülkeye karşı yapıldığını belirterek, "Türkiye'nin huzuruna, barışına, demokrasisine karşı bir saldırıyla karşı karşıya kaldık. Bu acıyı ne kadar paylaşabilirsek, teröre karşı ne kadar ortak bir tavır takınabilirsek, birlikte hareket edebilirsek teröre en güzel cevabı bu şekilde vermiş olacağız" dedi.

Akdoğan, Emek 8. Cadde'deki galerileri ziyaret ederek, esnafla selamlaştı. Yalçın Akdoğan, bir iş yerinde esnafa hitaben yaptığı konuşmada, Ankara'daki terör saldırısında hayatını kaybedenler için taziyelerini dile getirdi.

Başbakan Yardımcısı Akdoğan, saldırıda hayatını kaybedenlerin acısının herkesin acısı olduğunu belirterek, "Bu saldırı bütün Türkiye'ye karşı gerçekleştirildi. Türkiye'nin huzuruna, barışına, demokrasisine karşı bir saldırıyla karşı karşıya kaldık. Bu acıyı ne kadar paylaşabilirsek, teröre karşı ne kadar ortak bir tavır takınabilirsek, birlikte hareket edebilirsek teröre en güzel cevabı bu şekilde vermiş olacağız" diye konuştu.

Terörün bir amacının da günlük yaşama sekte vurmak, genel gidişatı bozmak ve ülkeye yön vermeye çalışmak olduğuna işaret eden Akdoğan, Türkiye'ye kimsenin rota çizemeyeceğini belirtti.

Terör odaklarının AK Parti iktidara geldikten sonra da Türkiye'ye yön vermeye çalıştığını vurgulayan Akdoğan, "AK Parti yapılan bu saldırılara karşı bir mücadele ortaya koydu. Bunların arkasındaki kirli odaklar, vesayet odakları kim varsa, hangi örgüt ve anlayış varsa bunları etkisizleştirdiğimiz ve zayıflattığımız için Türkiye son zamanlarda önemli mesafeler kat etti. Bu oyunu bozmamız gerekiyor. Acımızı paylaşacağız, yaşayacağız, taziye günlerimizi geçireceğiz ve hayatı normal akışına çevireceğiz. Bu şekilde terörün oyununu bozabiliriz" ifadesini kullandı.  

Terörle mücadelede ortak ve sorumlu duruş sergilenmesinin önemini yineleyen Akdoğan, "Sorumsuz birtakım açıklamalar yapıldığını görüyorsunuz. Olay daha yeni olmuş, cenazeler kaldırılmamış çıkıyor birileri devleti suçluyor. Elinde delil var mı? Yok. Sen kendi devletini nasıl suçlarsın? Devlet halkına karşı bunları yapıyor nasıl dersin? Bunu dersen Türkiye'ye nasıl bir aidiyetin var senin" diye konuştu. 

Bölgede çok büyük bir çalkantı olduğuna dikkati çeken Akdoğan, güneyde, yaklaşık bin 300 kilometrelik sınırda devlet otoritesinin olmadığını kaydetti. Akdoğan, şöyle konuştu:

"Yanı başımızda bir bataklık var ve bu bataklık bu terör olaylarını üretiyor. Bu bataklık kurumadan, tamamen bu terör belasından kurtulmamız mümkün değil. Bataklığı kurutmadan tek başına sivrisineklerle uğraşmak meseleyi çözmüyor. Burada da samimi bir çaba gerekiyor. Suriye meselesi küresel satranç oyunu gibi güç çekişmelerine kurban edildi."   

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler