YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Yalçın Akdoğan: 'Teröre karşı ortak mücadele verilmeli'
Yalçın Akdoğan: 'Teröre karşı ortak mücadele verilmeli'
21 Kasım 2014 15:47
Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan, Anadolu Ajansı'nın Erbil ofisinin açılışında yaptığı konuşmada, son dönemde bölgede etnik ve mezhebi çatışmaların yaşandığını hatırlattı.

Akdoğan: "Biz dost ve kardeş ülkeler olarak çalışmalıyız ve sorunlara demokratik çözümler önermemiz gerekiyor" şeklinde konuştu. "Terörle karşı ortak mücadele verilmelidir" diyen Akdoğan, "Biz Irak yönetiminin terörle mücadelesinde yanındayız “dedi.

Açılış törenine Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan, Irak Kürt Bölgesel Yönetimi Başbakan Yardımcısı Kubat Talabani ,Gümrük ve Ticaret Bakanı Nurettin Canikli, Irak Kürt Bölgesel Yönetimi'nden (IKBY) Başbakan Yardımcısı Kubat Talabani, Hükümet Sözcüsü Sefin Dizayi, Maliye Bakanı Rebaz Muhammet, Belediyeler Bakanı Newroz Mevlüt, Anadolu Ajansı Genel Müdürü ve Yönetim Kurulu Başkanı Kemal Öztürk, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Yasin Aktay, AK Parti Genel Başkan Başdanışmanı Hüseyin Çelik, Türkiye Bağdat Büyükelçisi Faruk Kaymakcı, Türkiye Erbil Başkonsolusluğu yetkilileri, Türkiye ve Erbil'den gazeteciler ile diğer önemli isimler katıldı.

Irak Kürt Bölgesel Yönetimi Başbakan Yardımcısı Kubat Talabani de yaptığı konuşmada, "Burada olmaktan memnuniyet duyuyoruz. Ayrıca, Türk hükümeti heyetinin gelişinden oldukça mutlu olduk. Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan ve diğer hükümet yetkililerinin huzurunda hepinize hoş geldiniz diyorum" ifadelerini kullandı. "Bu ofisinin, burada açılıyor olması halkımızın ve hükümetimizin doğu bilgi alması yönünde atılmış çok önemli bir adımdır" ifadesini kullandı.

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler