YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Yalçın Akdoğan sitem etti: İnsan teşekkür etmez mi?
Suriye'deki göç dalgasına değinen Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan, Suriye Kürtleri'nin Türkiye'nin doğal müttefiki olduğunu söyledi. Akdoğan, "Kimsenin Türkiye'ye ev ödevi verme lüksü de yok" dedi.
Yalçın Akdoğan sitem etti: İnsan teşekkür etmez mi?
27 Eylül 2014 / 12:52 Güncelleme: 27 Eylül 2014 / 12:58

Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan, Mardin'de TÜSİAD'ın "Çözüm Sürecinin İktisadi Boyutuna Katkı: Alternatif Turizm" konferansının açılış konuşmasını yaptı.

Akdoğan'ın konuşmasından satır başları şöyle:

İnsan teşekkür etmez mi?

"Türkiye yıllardır terör örgütleriyle mücadele ediyor. 1.5 milyon insanın yükünü Türkiye çekiyor, siz sadece eleştiriyorsunuz. Bir defa olsun insan teşekkür etmez mi?"

"Suriye Kürtleri, tarihi olarak Esad'ın değil, Türkiye'nin tarihi dostu ve müttefikidir. Tarihi dostlarınız ve müttefiklerinizden destek istiyorsunuz."

"Bu filmi artık kimse geriye sardıramaz"

"Türkiye şimdiye kadar mazluma kimliğini, etnik yapısını, Müslüman olup olmadığını sormadık. Zalime de kimliğini, kökenini sormadık. Zalim Müslüman da olsa, bizim mezhebimizden de olsa zalime zalim dedik"

"Biz barış dedikçe birileri savaş dedi. Geldiğimiz noktanın kıymetini çok iyi bilelim. Akan kanın durması Türkiye ve milletimiz için tarihi bir dönüm noktasıdır. Bu filmi artık kimse geri sardıramaz. Gerilim üreterek değil, taş atarak değil, çözüm üreterek ilerleyeceğiz. Çözüm sürecinin ruhu zaten diyalog."

 

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler