YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Yalçın Akdoğan: Bu kadrolar arasında bayrak değişimidir
Yalçın Akdoğan: Bu kadrolar arasında bayrak değişimidir
29 Ağustos 2014 17:06
Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan, yeni kabineyle ilgili, "AK Parti içinde çok değerli kadrolar var. Bu kadrolar arasında bir bayrak değişimidir" dedi.

Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan, yeni kabineyle ilgili "AK Parti içinde çok değerli kadrolar var. Bu kadrolar arasında bir bayrak değişimidir" değerlendirmesinde bulundu.

Akdoğan, Başbakan Yardımcısı olduktan sonra AA muhabirine yaptığı açıklamada, "Ben sayın Cumhurbaşkanımıza ve Başbakanımıza bize duydukları güvenden dolayı teşekkür ediyorum. Allah mahcup etmesin. AK Parti içinde çok değerli kadrolar var. Bu kadrolar arasında bir bayrak değişimidir" dedi.

Akdoğan, hükümetin belirlediği politikalar çerçevesinde ellerinden gelen gayreti göstereceklerini söyledi.

"Kaldığımız yerden devam edeceğiz"

Akdoğan, cuma namazını kıldığı Vedat Dalokay Camisi'nden ayrılırken de gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Emaneti kendilerine teslim ettikleri için teşekkür eden Akdoğan, "Allah yolumuzu açık etsin" ifadesini kullandı.

Akdoğan, "Yeni hükümetin ilk görevleri ne olacak" sorusunu, "Önce devir teslimi yapalım. Hükümet programı zaten hazırlandı. Önümüzdeki pazartesi günü Meclis'te okunacak. Ondan sonra bunun üzerinden eylem planları hazırlanacak. Kaldığımız yerden güçlü bir şekilde devam edeceğiz" şeklinde yanıtladı.

Akdoğan'ın babaevinde sevinç

AA ekibi, hükümeti kurmakla görevli Başbakan Davutoğlu'nun kabinedeki revizyonu açıkladığı dakikalarda, AK Parti Ankara Milletvekili Yalçın Akdoğan'ın, Bilecik'e bağlı Dereköy'de yaşayan babası Reşit Akdoğan'ın (69) evine konuk oldu.

Basın toplantısını televizyondan heyecanla izleyen baba Akdoğan, oğlu Yalçın Akdoğan'ın Başbakan Yardımcısı olarak isminin açıklanmasının ardından büyük sevinç yaşadı.

Duygularını AA muhabiri ile paylaşan baba Akdoğan, oğlu Akdoğan'ın söz konusu göreve getirilmesini beklediklerini ifade ederek, şöyle konuştu:

"Oğlum için Başbakan Yardımcısı da olsa, milletvekili olarak da kalsa veya partinin herhangi bir yerinde de olsa fark etmiyor. Bu büyük bir koltuk davası değil, büyük bir hizmet davasıdır. Birlik ve beraberlik davasıdır. Türkiye davasıdır. Onun için bakan olması tabii bizi gururlandırdı, güzel oldu, iyi oldu. İnşallah Allah önlerini açar, hayırlı hizmetler nasip eder. Bu zamana kadar olduğu gibi... Ve Türkiye'yi daha ileriye götürürler."

Yalçın Akdoğan'ın çocukluğunu yaşayamadığını dile getiren baba Akdoğan, şunları söyledi:

"Onun işi kitaplar, spor yapmak, okumak ve okumak. İlkokul birinci sınıfta başladıktan sonra üniversiteyi bitirinceye kadar okul birincisi olmadığı bir yıl olmamıştır. Hatta rahmetli Turgut Özal'ın, üniversiteyi birincilikle bitirenlere ödül olarak tahsis ettirdiği uçakla GAP ve Kıbrıs gezisine katıldı. Zaten okurken de stajlarını gazetelerde yapıyordu ve oralardan birçok hediyeler, birincilik verdiler ona. Boş zamanı yoktu, boş günü yoktu. Doğru ve doğrudan yana her şeyi yapabilecek kişiliğe sahip. Böyle bir çocuktu, böyle bir çocukluk devresi geçirdi."

"Geç saatlere kadar ders çalışırdı"

Anne Fatma Akdoğan (68) ise Yalçın Akdoğan'la her zaman gurur duyduğunu anlatarak, oğlunun hep gururlu işler yaptığını aktardı.

Yalçın Akdoğan'ın her şeyde birinciliği, üstünlüğü sevdiğini ve öyle olduğunu vurgulayan Akdoğan, "Bir anne olarak herhalde onunla gurur duymamak mümkün değildir. Yanlış bir iş yapmaz, yapmamıştır da. O hiç yaramaz değildi. Gece geç saatlere kadar ders çalışırdı. Başarıdan başarıya, daldan dala koşmuş bir çocuk. Onunla ve diğer iki çocuğumla da her zaman gurur duydum" diye konuştu.

"Torunum, oğluma uğurlu geldi"

Akdoğan'ın 3 ay önce bir kız çocuğunun dünyaya geldiğini anımsatan anne Akdoğan, "Torunum, oğluma uğurlu geldi. Bebeğimizin kız olacağını duyunca Tayyip bey (Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan), isminin Hatice Kübra olmasını istemişler. İsmi, Hatice Kübra koyuldu" dedi.

Akdoğan ailesi, çok sayıda kişinin telefonla arayarak kendilerini tebrik ettiğini kaydetti.

 

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler