YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Yalçın Akdoğan Bayırbucak Türkmenlerinin misafiri oldu
Bayırbucak Türkmenleri için Osmaniye'’deki kamplarda hummalı çalışmalar devam ediyor. Çalışmaları yerinde inceleyen Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan Türkmen ailelerin misafiri oldu.
Yalçın Akdoğan Bayırbucak Türkmenlerinin misafiri oldu
20 Nisan 2016 / 13:50 Güncelleme: 20 Nisan 2016 / 15:15

Suriye rejim güçlerinin Rusya’nın hava, kara ve istihbarat desteğini arkasına alarak yılbaşından buyana muhaliflere yönelik başlattığı kanlı operasyonlarda, asker ve sivil ayırt edilmeden saldırılar sürerken evlerini yurtlarını terk etmek zorunda kalan Bayırbucak Türkmenleri için Osmaniye’deki kamplarda hummalı çalışmalar devam ediyor. Çalışmaları yerinde inceleyen Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan Türkmen ailelerin misafiri oldu.

Osmaniye’deki çadır kenti AFAD başkanı Fuat Oktay ile birlikte gezen Akdoğan, Türkmen çocukların tedavi gördüğü ve eğitim aldıkları bölümleri de dikkatlice inceledi ve son bir kaç aydan buyana yapılanlar hakkında bilgi aldı.

Poliklinik bölümünde hastalarla sohbet eden Akdoğan, kamplardaki hastaların durumları hakkında da doktorlardan detaylı bilgi aldı. Akdoğan’ın ikinci adresi ise kampta Suriye’dekinden daha iyi koşullarda imkanlar sunularak eğitimlerini sürdüren çocuklar oldu. Akdoğan eğitim koşulları hakkında da öğretmelerden bilgi aldı. Ardından çocuklarla birlikte sınıfta sıralara oturarak sohbet etti. Okuldaki çocuklar ise “Bakan amca her zaman bizim yanımıza gel bizi yalnız bırakma” dediler.

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler