YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Yalçın Akdoğan: "Annesini çok seven vatanını da çok sever"
Yalçın Akdoğan: "Annesini çok seven vatanını da çok sever"
10 Mayıs 2015 18:08
Başbakan Yardımcısı Akdoğan, "Annesini çok seven vatanını da çok sever. Bizler annelerimizi hep el üstünde tutmalıyız. Çözüm Süreci'ni analar ağlamasın sloganıyla başlattık" dedi.

Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan, Bala ilçesinde düzenlenen Hıdırellez şenliklerine katıldı ve Anneler Günü dolayısıyla etkinliğe gelen kadınlara hediye verdi.

Daha sonra Mamak ilçesindeki Neşet Ertaş Aile ve Kültür Merkezi'nin açılışına katılar Akdoğan, burada yaptığı konuşmada, herkesin Anneler Günü kutladı ve anneliğin kutsal olduğunu söyledi.

Anneliğin zor olduğunu anımsatan Akdoğan, "Yavrusunu kaybeden bir anne olmak daha zordur. Bütün şehit annelerini de buradan hürmetle selamlıyorum. Allah onlardan razı olsun. İnsanın ilk vatanı annesidir derler. Bu yüzden annesini çok seven vatanını da çok sever. Bizler annelerimizi hep el üstünde tutmalıyız. Hükümet olarak başlattığımız Çözüm Süreci analar ağlamasın sloganıyla başladı. Akan kan dursun, güz yaşı dinsin diye. Evet analarımız ağlamasın, analar her şeyin en güzeline layık diye düşünüyoruz. Bu yüzden gencecik fidanlar toprağa düşmesin, hiçbir anne mahzun olmasın diye o süreçleri de başarıyla tamamlayacağız" ifadesini kullandı. 

Akdoğan, bugün Hıdrellezin de kutlandığını ifade ederek, "Biliyorsunuz Hazreti Hızır karada Hazreti İlyas denizde insanların yardımına koşarmış, nerede bir mazlum varsa, mağdur varsa, yoksul varsa, darda olan başı sıkışan varsa onların yardımına koşarmış ve ab-ı hayata ermiş, hayat suyunu içmiş. İşte inşallah 7 Haziran da yeni Türkiye'nin ab-ı hayatı olacak, hayat suyu olacak. Hep birlikte inşallah, yeni Türkiye'yi inşa etmek için, ayağa kaldırmak için bir çaba ortaya koyacağız" değerlendirmesinde bulundu. 


AA

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler