YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Yalçın Akdoğan açıkladı: "Kandil Demirtaş'ı çağırıp..."
Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan, TRT Haber'de katıldığı programda, gündeme ilişkin soruları yanıtladı.
Yalçın Akdoğan açıkladı: "Kandil Demirtaş'ı çağırıp..."
28 Mayıs 2015 / 00:20 Güncelleme: 28 Mayıs 2015 / 12:41

Akdoğan HDP Eş Başkanı Selehattin Demirtaş'ı kastederek, "Asıl tehlike şudur. DHKP-C'ye teşekkür ediyor, bir tanesi çıkıp PKK'yı övüyor. Böyle bir yapının güç kazanması siyaseti, demokrasiyi zehirler" dedi.

Akdoğan şu mesajları verdi:

PKK'nın amacı kaos

PKK da 'Ortalık karışsın, bir kriz çıksın, benim zaten silahlı gücüm var, barajı geçeceğim için de siyasi gücüm de olacak, o zaman ben bu kaos ortamında özerklik de ilan ederim, kanton da ilan ederim. Çözüm Süreci biter, ben kendi örgütsel hedeflerimle özerklik ilan ederek gerçekleştirebilirim' şeklinde kafasının içinde düşünce var.

Öcalan'a oynuyorlar

HDP, Kandil ve İmralı, hepsinin bir takım yöntemleri var. Belki aşama olarak farklı şeyleri savunuyor olabilirler ama aynı zihniyetteler. Bunlar açıktan hiçbir zaman Öcalan'a posta koyamazlar. Koydukları anda kendileri biter. Bunu bildikleri için hep boşa düşürme girişimleri var. Savundukları şeyde 'o cezaevinde, istediğini söyleyemiyor, onun için biz söyleyelim' diyerek onu yönetmeye çalışıyorlar. Kandil Selahattin Demirtaş'ı çağırıp hesap sordu. Kardeşi insanlık onuru için mücadele veriyor diye mi hesap sordu? Bir de buna cevap versin beyefendi. İnsanlık onuru için savaşıyorsa niye Kandil bunu çağırıp hesap soruyor?

Niye çağrı yapmadın?

(Selahadin Eyyubi Havalimanı) O havaalanının yapılmasına her türlü engel çıkardılar. Bunlar kurdele kesmekten çok, yol kesmeyi biliyorlar. O havaalanı neden gecikti? Terör örgütü engelleme yaptı diye gecikti. Niye bir defa çağrı yapmadı?

 

SABAH

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler