YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Yalçın Akdoğan: 1-2 puan her şeyi değiştirebilir
Yalçın Akdoğan: 1-2 puan her şeyi değiştirebilir
02 Haziran 2015 19:03
Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan "HDP için nasıl 1-2 puan barajı geçip geçmeme açısından önemliyse bizim için de önemli." dedi.

Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan gündeme dair açıklamalarda bulundu. İşte Akdoğan’ın NTV canlı yayınında yaptığı açıklamalardan satır başları:

1-2 puan her şeyi değiştirebilir

"AK Parti kitlesinde, cumhurbaşkanlığı seçiminde gördük, “Nasıl olsa kazanıyoruz”, bunun ürettiği bir rehavet vardı. Yaylaya gidenler köyüne gidenler çoğu dönmedi. Bu yüzden de katılım düşük oldu. Bizim aleyhimize oldu bu durum. Burada şu görülmeye başlandı. HDP için nasıl 1-2 puan barajı geçip geçmeme açısından önemliyse, 1-2 puan bizim için hükümet olup olmama açısından önemli. 1-2 puan her şeyi değiştirebilir. Bizim kitlemiz bunu fark etti.

Yüksek oy alıp milletvekili dağılımında sıkıntı yaşamayalım diye işi sıkı tutmaya başladılar. Kararsız seçmenin AK Parti ile gönül ilişkisi bitmedi ama bir takım eleştirileri var. Ama orada bir toparlanma oldu. Bu yüzden biz beklenenin üzerinde de bir oy alabiliriz diye düşünmeye başladım.

Erdoğan ve muhalefet arasındaki gerginlik

Cumhurbaşkanımızın nasıl biri olduğunu nasıl bir karaktere sahip olduğunu biliyorsunuz. Onun bu kadar üzerine gelirseniz o da kendisini savunur. Bu yüzden ben burada bir gariplik görmüyorum.

Koalisyon ihtimali

Benim gördüğüm AK Parti’nin güçlü bir şekilde iktidarını koruyacağını ön görüyorum. Ama AK Parti güçlü şekilde iktidar olamazsa Türkiye’de kimse hükümet kuramaz. Koalisyon ihtimali de görmüyorum. Ben olacağına ihtimal vermiyorum. AK Parti’nin güçlü şekilde iktidarını koruyacağına inanıyorum. Onun ötesindeki bütün opsiyonlar kaos ve kriz opsiyonlarıdır. Herkes her şeyini kaybeder.

Bu partilerin hiçbiri yan ayana gelecek partiler değil. Şu anda sadece AK parti karşıtlığı ile hareket ediyorlar. Koalisyonun konuşulmasının düşünülmesinin bile Türkiye’ye zarar vereceğini düşünüyorum. Çünkü yatırımcılar Türkiye’yi izliyorlar." dedi.

Kırgınlar meselesi
 // Deniz Korgun
Muhaliflerin uydurduğu, kırgınlar oy vermeye gitmeyecek gibi saçmalıklara kanacak insanlara çok iyi düşünmelerini öneririz. Kırgınlığı liderlerinize göstermek için kaç kişinin oy vermemesi gerektiğini ve sadece bu kadar kişinin gitmemesini kimin ayarlayabileceğini düşünüyorsunuz ? Elbisenin eteğini biraz kısaltıp düzeltme yapalım derken, beklenmedik bir taraflarımız açıkta kalıverir maazallah. Bu benzetme için özür dilerim.... Sayın Akdoğan ın değerlendirmesine dikkat edilmeli....
02 Haziran 2015 Salı 20:22
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler