YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Yağmur gibi müebbet talebinde bulundular
Yağmur gibi müebbet talebinde bulundular
19 Mart 2013 12:23
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, müebbet istemiyle yargılanan Ergenekon sanıkları için yorumda bulundu.

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Ergenekon davasında 64 isim hakkında verilen müebbet istemiyle ilgili olarak, “Yağmur gibi müebbet hapis cezası talebinde bulundular. Henüz mahkeme sonuçlanmış değil. Mahkeme heyeti bunları da dikkate alacak ama vicdanen hareket edecek, dosyanın durumuna göre bir değerlendirme yapacak” dedi.

Partisinin grup toplantısın ardından gazetecilerin sorularını cevaplandıran MHP Genel Başkanı Bahçeli, bir gazetecinin, “Ergenekon davasında 64 isim hakkında müebbet istemi var. Siz nasıl yorumlayacaksınız” sorusuna, “Bu savcıların iddianamesi, son iddianameleri. Yağmur gibi müebbet hapis cezası talebinde bulundular. Henüz mahkeme sonuçlanmış değil. Mahkeme heyeti bunları da dikkate alacak ama vicdanen hareket edecek, dosyanın durumuna göre bir değerlendirme yapacak. Onu beklemek lazım” diye konuştu.

Başka bir gazetecinin “Örgüt var ama lideri yok. Özellikle eski Genel Kurmay Başkanı İlker Başbuğ içinde böyle bir mütalaa da bulunuldu. Bunu nasıl değerlendireceksiniz” sorusuna ise Bahçeli, “Lidersiz örgüt olmaz. Bu saçmalık olur” dedi.

 

İHA

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler