YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
"Ya gazeteni kapat ya da doğru haber yap"
"Ya gazeteni kapat ya da doğru haber yap"
"Ya gazeteni kapat ya da doğru haber yap"
20 Aralık 2008 / 18:00 Güncelleme: 00 0000 / 00:00

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, ihtiyaç sahibi vatandaşlara dağıttıkları kömür için yöneltilen 'İnsanları sadaka kültürüne alıştıryorsunuz' eleştirilerine sert cevap verdi.


Bugün bir gazetede yayınlanan 'Zehir soluyoruz' başlıklı haberi hatarlatan Başbakan Erdoğan, doğalgazın olmadığı yerde kömür yakılmasının doğal olduğunu söyledi. Başbakan Erdoğan, "Yazıklar olsun. Gel beraber gidelim o resmin çekildiği yere. Eğer iddialıysan beraber gidelim, bakalım. Ya gazeteni kapatacaksın, ya doğru haber yapacaksın.


Evinde doğalgaz olmayan vatandaş tabii ki kömür, odun yakacak. Kömürden çıkan dumanın resmini çekip yayınlayanlara yazıklar olsun. Her türlü ididaya hazırım. O gazetenin patronu gelsin o resmin çekildiği yere beraber gidelim. Habercilik yapacaksanız, namuslu habercilik yapacaksınız. Doğru yazın, yalan haberle halkımızı aldatmayın.


Bunlarla halkı aldattıklarına inanıyorlar. Halkımız artık bunları yutmuyor. Ücretsiz kömürü fakire, fukaraya dağıtmaya devam edeceğiz." diye konuştu.


Başbakan kömür yakanlara hitaben de, "Siz ananızın ak sütü gibi kömürü yakın, hiç bunlara bakmayın." çağrısında bulundu.

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler