YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Vural'dan Erdoğan iddiası
Vural'dan Erdoğan iddiası
21 Ocak 2011 21:16
Erdoğan'ın türban sorununu çözmek isteMediğini ileri süren MHP'li Oktay Vural, Erdoğan'ın valilere seçim çalışması yapmaları için talimat verdiğini iddia etti.

MHP Grup Başkan Vekili Oktay Vural, Türkiye'de artık ıslık çalmanın bile suç olduğu iddia ederek, oligarşik bürokrasinin en büyük temsilcisinin Başbakan Recep Tayyip Erdoğan olduğunu öne sürdü.

Vural, İzmir'in Konak ilçesi Yenişehir semtinde bulunan Hacı Bayram Veli Camii'nde cuma namazı kıldı.

Namaz öncesi konuşan Vural, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın Valilerin seçim çalışması yapması için talimat verdiğini öne sürdü. Vural, "Milletimiz Başkabakan'ın ve AKP'nin yönetim şeklinden şikayetçi. Baskıcı, hazmedeyen bir yönetim anlayışı var. En ufak bir eleştiriyi hazımsızlıkla karşılıyorlar. Düşünün ki ıslık çalmak suç haline dönüştü. Böyle bir Türkiye'de yaşıyoruz." dedi.

Başbakan Erdoğan'ın türban sorununu çözmek istemediğini iddia eden Vural, "Biz birlikte çözelim dedikçe Başbakan geri adım atıyor. Amacı yeni sınav döneminde türbanı kullanıp bunun üzerinden siyaset yapmaktır." diye konuştu.

Danıştay'ın sınava giriş prosedüründeki türbanla ilgili son kararının nedenini kendisinin de anlamadığını açıklayan Vural, "Bu safhada Danıştay'ın kararı AKP değirmenine su katıyor. Sayın Başbakan önce iğneyi kendine batır. Bunla ilgili niye kanuni düzenleme yapmıyorsun? Hukuki düzenleme yapmıyorsun? MHP'nin kanun teklifi var. Ancak, Sayın Başbakan bunu çözmek yerine Danıştay'ı suçlu kılıyor. Önce iğneyi kendine batırmalısın Sayın Başbakan." dedi.

"Başbakan'ın seçimden başka bir şey düşünmediğini" belirten Vural, "Valilerle toplantı yapıp kendi propagandasını organize ediyor, TÜSİAD'da Danıştay'a atıp tutuyor. Atıp tutacağına kanun çıkarsın halkın sorunlarıyla ilgilensin." dedi.
 Vural, sözlerine, "Başbakanlık ağlama duvarı değildir." diye konuştu.

Cihan

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler