YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Vural'dan 'ahtapot' benzetmesi
MHP'li Vural'dan hükümete 'ahtapot' benzetmesi.
Vural'dan 'ahtapot' benzetmesi
19 Mart 2010 / 18:12 Güncelleme: 19 Mart 2010 / 18:23

Milliyetçi Hareket Partisi(MHP) Grup Başkanvekili Oktay Vural, hükümetin ahtapot gibi yargıyı sarmaya başladığını söyledi.

Seçilmişleri ve Atanmışları İzleme Derneği (İZDER), Gazi Üniversitesi'nde yapılan törenle yılın en iyilerine ödüllerini dağıttı.

Girişte gazetecilerin sorularını cevaplayan Vural, hükümetin tüm kurumları ahtapot gibi sardığını belirterek, "Hükümet ahtapot gibi yargıyı siyasileştirmeye çalışıyor. Medyayı, muhalefeti ahtapot gibi sardı. Şimdi de yargıya el atıyor. Türkiye Cumhuriyet'inin bütün hayat alanlarının ahtapot gibi sardılar." diye konuştu.

Türkiye'de yılın siyasetçisi olarak ödül alan Saadet Partisi Genel Başkanı Numan Kurtulmuş, siyasetçilerin halk tarafından izlenmesinin önemine dikkat çekti. Bu durumun yıllardır geri plana atıldığını söyleyen Kurtulmuş, "Türkiye'de temel bir problem var. Siyasetçilerin kavga ve polemik yapmadan siyaset yapmaları için İZDER gibi kurumlara ihtiyaç vardır." dedi.

Yılın milletvekili seçilen MHP'li Oktay Vural ödülünü aldıktan sonra kürsüde bir konuşma yaptı. Konuşmasında, tüm seçilmişlerin millete karşı sorumlu olduğunu hatırlattı. Vural, "Objektif olarak incelenmesi gerekiyor. Sadece izleme önemli değil. Millet tarafından denetlenmesi de gerekir. Objektif anlamıyla bunu milletin kullanması gerekir." İfadelerini kullandı. CİHAN

MİLLET KOALİSYONU OBJEKTİF OLARAK DENETLEMİŞTİ !
 // BATUHAN
Sn.Vur-al bu millet muhteşem üçlü koalisyonunu objektif olarak inceledi ve denetledi sizleride birdaha hükümet olmamak üzere gönderdi sizde o vekillerden birisiniz.Yılın milletvekili seçilmek çok kolay milleti iş ümidi ile TBMM'ne davet edersiniz onlarda birşey zannedip sizi çokca ziyaret ederler en çok ziyaret edilen olarak yılın milletvekili seçilirsiniz olur biter.Önemli olan icraatlı vekil olabilmektir....
20 Mart 2010 09:34
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler