YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Vural şehitlikten mesaj verdi
Vural şehitlikten mesaj verdi
24 Ağustos 2009 23:42
Vural: Milyonlar şehit olmak için bekliyor

MHP'li Oktay Vural, 'Demokratik açılım' konusunda, sert konuştu ve 'Bu milletin varlığını korumaya and içmiş ve şehit olmayı bekleyen milyonlarca insan vardır herkes bunu burada böyle bilsin ve görsün" dedi


19. Ahlat Kültür Haftası etkinliklerine katılmak üzere Bitlis'in Ahlat ilçesine gelen MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural ilçenin tarihi yerlerini gezdikten sonra Ahlat Şehitliği'nde "demokratik açılım" ile ilgili açıklamalarda bulundu.


Vural, ''Biraz önce Selçuklu Mezarlığı'ndaydık. Şu anda tespit edilen en eski mezar taşı 1045. Anadolu'nun Türkleşmesi İslamlaşması süreci içerisinde bu vatanı bize emanet eden bir nesil. Maalesef bu mührü her zaman sökmek isteyenler oldu ama hep koruyacak insanlar oldu. Bu mührü hiç söktürmedi. Dolayısı ile Ahlat gibi bir yerde bir tarafta, bu coğrafyayı vatan yapan ecdadımız diğer taraftan bu coğrafyayı milletimizi bölmek isteyenlere karşı şehit olmuş insanlarımız. Ve bu milleti etnik kimliklere göre ayırmayı demokratik gören bir açılım. Bence buraya gelseler Ahlatı bir görseler, şu şehitlerimiz ve Selçuklu Mezarlığı'nı, İslam'ın bu kutlu Ahlat'ını görseler bu açılım aslında burada yatan ecdadın varlığına ne kadar büyük bir tezat olduğunun farkına varacaklardır. Gelsinler görsünler ibret alsınlar bu tablodan. Bu terör yoluyla hem milletimizi hem devlerimizi hem ülkemizi bölmek isteyenlere karşı bu milletin değerlerini koruyan şehitlerimize şehit ailelerimize gerçekten minnet doluyuz. Evet bu millet, bu milletin varlığına kastedenler olduğu müddetçe bu milletin varlığını korumaya and içmiş ve şehit olmayı bekleyen milyonlarca insan vardır, herkes bunu burada böyle bilsin ve görsün" diye konuştu.


Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın açılım ile ilgili davetlerini MHP Genel Başkanı Dr. Devlet Bahçeli'nin neden kabul etmediği sorusuna karşılık veren Oktay Vural şöyle konuştu:


"MHP olarak ucu açık bir süreç içerisinde Türk milletinin milli kimliğini ortadan kaldırmak isteyen, Cumhuriyet ile hesaplaşıp Türk milletini etnik kimliklere bölmek ve etnik kimlikler çerçevesinde de egemenliği paylaştırmak isteyenlerle aynı fotoğraf karesine girmeyeceğiz. Biz bu milletin bu şekilde ırkçılık yapılmak suretiyle bölünmesine karşı duracağız. Dolayısıyla MHP olarak bu kararlılığımızı ifade ediyoruz. Gittikleri yol milletin yolu değildir.


Gittikleri yol tarih ve kaderimizin bir araya getirdiği yol değildir. Dolayısı ile MHP etnik bölücülerin şurada yatan şehitlerimizin kanına kastetmiş olanlara beraber birlikte gözükmeyi bir çözüm olarak değil bir teslimiyet olarak görmektedir. O bakımdan MHP olarak Türk milletinin bu konudaki hassasiyetine tercüman olmaya ve milli direnci temsil etmeye devam edeceğiz. Çırpınmasınlar. Ne yaparlarsa yapsınlar. MHP etnik bölücülerle Türk milletinin bin yıllık kardeşliğini bozmak isteyenlerle, Cumhuriyet'le hesaplaşmak isteyenlerle aynı fotoğraf karesinde yer almayacaktır. Bunu sayın genel başkanımız söyledi, söylemeye de devam edeceğiz. Dolayısı ile bundan sonraki süreç içerisinde bu ülkenin büyük Türk milletinin ailesi içerisine etnik kimlik ayrımcılığı yapmak isteyen, fitne ve fesat çıkartmak isteyenlerin bu mübarek Ramazan'da Cenabı Hak onları hidayete erdirsin diyorum. Bu fitne ve fesattan uzaklaşsınlar inşallah. Duam bu. Bu milletin kimliği ile oynamayın. Bu milletin dini ile oynamayın. Bu milletin kültürü ile oynamayın.


Dolayısı ile yabancıların ABD'nin görevlendirdiği Büyük Ortadoğu eş başkanı Sayın Başbakan; Türk milletinin Başbakanı olduğunu hatırlayın. Siz BOP eş başkanı değilsiniz, ABD başkanlarının görev verdiği birisi değilsiniz. Sizin sorumluluğunuz bu milletedir. Bu millete olan sorumluluğunuzu yerine getirin. Bu plan ve projeler dış kaynaklıdır. ABD kaynaklıdır. Ve büyük Orta Doğu'da İsrail'in amaçlarına hizmet edecek bu tür girişimler karşısında, Türk milletinin birlik ve bütünlüğünü gerçekten tehlikeye atacak bu girişimlerden vazgeçiniz. Türkiye Cumhuriyeti Başbakanı olarak yolunuz yanlıştır. Gidişatınız yanlıştır. Dolayısı ile bunun sonu yoktur. Bu açılım konusunda çırpındıkça batıyorsunuz. Türkiye'yi de batırmayın milleti de batırmayın. MHP olarak açıkçası biz bu konuda kararlıyız. Bu düşülen çukura Türk milletinin girmesine izin vermeyeceğiz."

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler