YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Vural kendini savundu
Vural: Ayakkabı boyatmadım, tozunu aldırdım!
Vural kendini savundu
29 Mart 2010 / 18:25 Güncelleme: 29 Mart 2010 / 18:29

Aydın'ın Ortaklar beldesinde bir çocuğa ayakkabısını boyattığı gerekçesiyle Milli Eğitim Bakanı tarafından eleştirilen MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, kendisini savundu.

Vural, ayakkabı boyatmadığını sadece tozunu aldırdığını belirterek, Bakan Çubukçu'ya tepki gösterdi. Bakan Çubukçu'nun, konuyu siyaset malzemesi yaptığını ileri süren Vural, daha önce ayakkabısını bir çocuğa boyatan eski Maliye Bakanı Kemal Unakıtan'ın görüntüsünü basın mensuplarına dağıttı.

TBMM'de basın toplantısı düzenleyen Vural, "Bu görüntüyü görürken sarsıldım" diyen Bakan Çubukçu'ya sert tepki gösterdi. Vural, Çubukçu'nun bakan oluğunu ancak gerçekleri görmediğini söyledi. Vural, Bakan'ın bundan siyasi rant elde etmek istediğini, asıl vurdumduymazların evine ekmek götürecek çocukların sorunlarını çözmeyenler olduğunu ifade etti.

MHP Grup Başkanvekili, daha sonra yanında getirdiği ve eski Maliye Bakanı Kemal Unakıtan'ın ayakkabılarını boyatırken çekilen bir fotoğrafı basına göstererek, "Sayın Çubukçu sen o zaman nerdeydin? Hiç sarsıntı geçirmedin mi? Yan gelip yatıyor muydun? Bunu görmeyenler çifte standart yapıyor. Ben ayakkabı boyatmış da değilim. Sadece tozunu aldırdım." ifadeleri ile kendini savundu. CİHAN

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler