YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Vural: "Başbakan'ın kılavuzu İmralı olmuş"
Vural: "Başbakan'ın kılavuzu İmralı olmuş"
23 Ocak 2013 15:19
MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın, terör örgütü elebaşının yol haritasıyla yönünü bulmaya çalıştığını öne sürerek, ''Kılavuzu İmralı olmuş, genel başkanımıza 'kılavuzunu değiştir' diyor'' dedi.

 

Vural, Meclis'te düzenlediği basın toplantısında, Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Eşref Fakıbaba'nın dün AK Parti'ye katıldığını anımsattı. 
 
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın yerel seçimlerde bağımsız aday olan Fakıbaba'yı partiye almayacaklarını, Fakıbaba'nın da ''7 vagonlu trenden indim, halkın trenine bindim'' dediğini anlatan Vural, ''Gayri samimi siyaset oyununa dün şahit oldunuz. Siyasetin de bir duruşu, duruşun da bir siyaseti olmalı'' dedi. 
 
Bu zihniyetin Şanlıurfa'ya bir şey veremeyeceğini savunan Vural, ''Şimdi Şanlıurfalılar'a düşen görev, bunlara bir demokrasi dersi daha vermektir. Anlaşılan bu zihniyet, dersini almış değil'' diye konuştu. 
 
Milleti vagon olarak görmediklerini, milletin lokomotifi olan siyasi hareket olduklarını dile getiren Vural, ''AKP treni herkesin bindiği tren. Lokomotifi Obama, KCK, PKK'' dedi. 
 
Başbakan Erdoğan'ın, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'ye ''kılavuzunu değiştirmesi'' tavsiyesinde bulunduğunu anımsatan Vural, şunları söyledi: 
 
''Kılavuzunu değiştir diyene bir bak. Terörist başının yol haritasıyla yönünü bulmaya çalışıyor. Kılavuzu İmralı olmuş, genel başkanımıza kılavuzunu değiştir diyor. MHP'nin ve Genel Başkanımız'ın kılavuzu bu millettir, bu milletin birlik ve bütünlüğüdür, şanlı tarihidir. Yol haritası İslam'la şereflenmiş milletimizin Türk İslam ülküsüdür. Bizim kılavuzumuz bu. Senin  Senin kılavuzların hedonistler, şeytanla görüşmeyi marifet sayanlar, İslam dünyasını kana bulayan BOP'çular, ülkeyi bölmek isteyen terör ele başçıları, Kürtçüler.'' 
 
Vural, bugünün Mevlid Kandili olduğunu anımsatarak, Erdoğan'ın kardeşliğin, birliğin dilini kullanmasını istedi. Milleti etnik sınıflara bölerek bölücülük yapanlara sempati duyulmaması gerektiğini ifade eden Vural, ''Sayın Başbakan'ın uyguladığı bu politikalar, giderek bizi biz yapmaktan çıkarmakta, vatandaşlarımızın bir kısmını ötekileştirmeye, ayrıştırmaya ve sonuçta çatışmaya götürmektedir. O bakımdan böyle bir mübarek günde Sayın Başbakan'dan isteğim, kardeşliği, ortak değerleri, huzuru odağına alan bir söylem içinde terörü, katliamcıları aklamaktan ve onlarla birlikte Türk milletine yol haritası sunmaktan vazgeçmesidir'' diye konuştu. 
 
 
AA
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler