YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Vural, Başbakan'a yüklendi
Vural, Başbakan'a yüklendi
07 Mart 2012 15:36
MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, ''Bu hükümet benim çalışanımı, asgari ücretlimi bir simit bir çaya bile mahkum etti'' dedi.

Vural, Mecliste düzenlediği basın toplantısında, Çanakkale'de şehitlere ait kemiklerin ortaya çıktığını anımsattı.

Başbakan Erdoğan'ın ''PKK'nın politikaları doğrultusunda bulduğu her kemiğin üzerine atılarak bir faili meçhul edebiyatı yaptığını'' öne süren Vural, İstiklal Marşı'ndan bazı kıtaları okudu.

Vural, ''Çanakkale'de yatanlar faili meçhul değil. Emperyalistçe bu ülkenin egemenliğini bağımsızlığını teslim almak isteyenlere karşı şerefli bir mücadelenin sonucu. Çanakkale'de faili malum olanlarla işbirliği yapanlar, bugün Türkiye'yi emperyalizmin hem hedefi hem de emperyalistlerle bu oyunun figüranı haline dönüştürmüştür'' diye konuştu.

Vural, ''Sayın Başbakan Çanakkale'de çıkan kemikleri de Adli Tıpa gönderecek misin '' diye sordu.

AK Parti'nin Grup Toplantısında ''gabarala mabarala'' yapıldığını savunan Vural, Başbakan'ın bu sözlerinin alkış aldığını ancak işçilerle, emeklilerle ilgili sözlerinin alkışlanmadığını söyledi. Vural, şöyle devam etti:

''Geçen sene 34 bin 700 kişi bir milyon TL üzerinde mevduat sahipken, müjdeler olsun Sayın Başbakan, 45 bin 608'e çıkmış. 10 bin kişi daha artmış. Tebrik ediyorum. Zengin daha zengin fakir daha fakir olmuş. İşte böyle bir Türkiye'de gabarala mabarala edebiyatıyla grup toplantıları gidiyor. Ununu elemiş, eleğini de duvara asmış, Başbakan keyif yapıyor. Çünkü geleceği yok.

Grafikle ilgili eleştirilerimize ilişkin Genel Başkanımıza 'hayal bahçesinde geziyor' demiş. Onun fikri ve bilgisi var, senin gibi fikri ve bilgisi olmadan siyaset yapan birisi değil. Maşallah Türkiye'de senden başka grafiker yok zaten. Baş grafiker olmuş. Yarım saat anlattı. Sanat eleştirmeni mübarek. Ucube heykeli tespit eden o, simgeyi tespit eden o.''

Başbakan Erdoğan'ın 2002 yılında ''simit çay hesabı'' yaptığını söyleyen ve buna ilişkin görüntüleri izleten Vural, ''Bugün bir çay 1 TL. Simit 60 kuruş. Ortalama 1,5 diyelim. 6 kişilik bir aile üç öğün için bir günde 27 TL yapar. Ayda 810 TL yapar. Asgari ücret 701 TL. Ne oldu  Bu hükümet benim çalışanımı, asgari ücretlimi bir simit bir çaya bile mahkum etti. Sayın Başbakan'ın hesabıyla Türkiye'nin durumu ortada'' dedi.


-''yadırgatıcı bulurum''-


''Darbelerin araştırılmasına ilişkin TBMM'de komisyon kurulacağı'' haberlerinin anımsatılması üzerine Vural, ''Hani darbeleri yargıya havale etmişlerdi, hesap veriyorlardı. O zaman yargıya intikal edenler neler  AKP döneminde yapılan darbelerin hesabının sorulması gereken dönemdeyiz. Bugün sorgulanması gereken AKP'nin, Tayyip Erdoğan'ın tek adamcı anlayışıdır'' diye konuştu.

Bir gazetecinin, Robert Murdoch'ın Başbakan Erdoğan ile görüşmesi ve yanında getirdiğini kitapla ilgili görüşlerini sorması üzerine Vural, şunları söyledi:

''Murdoch'un bazı basın yayın organlarını satın alma gibi bir durumu var. Başbakan ile görüşme yapma ihtiyacı nereden kaynaklandı  Acaba Başbakan ortağı mı ki  Bir medya grubunu satın alma işlemiyle ilgili bir konuda sayın Başbakan'ın devreye girmiş olmasını çok yadırgatıcı bulurum. O medya grubuna da haksızlık olacağını düşünüyorum. Dolayısıyla bu konunun açıklanması gerekir. Allah bizi bu Lawrance ve Ajan Philby rollerine soyunanlardan korusun. Türkiye, bölgede İslam ülkelerini dönüştürmeyle ilgili projenin hem taşeronu hem de hedefi durumundadır. Başbakan'ın Ajan Philby'nin hatırlarından edinebileceği bir tecrübenin olmaması gerektiğini düşünüyorum. Çok da yakışıksız gördüğümü belirtmek istiyorum.'' AA

Vuvuzela nerde OK-TAY
 // S.Çizer
Ben şimdi Başbakana ilettim sana PİSKEVÜT gönderecek....
07 Mart 2012 18:39
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler