YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Vosvos'un İçinde bakan var!
Vosvos'un İçinde bakan var!
18 Ocak 2014 18:00
Kocaeli’nin İzmit ilçesindeki Yahya Kaptan Köprülü Kavşağı’nın açılışı, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık’ın katılımıyla gerçekleştirildi.

Açılışa Bakan Fikri Işık’ın yanı sıra, Kocaeli Valisi Ercan Topaca, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan ve vatandaşlar katıldı. Yaklaşık altı ayda tamamlanan kavşak, 19 milyon TL’ye mal oldu.

Açılışta konuşan Bakan Fikri Işık, "Ulaşım ve trafik dünyanın hemen hemen bütün ülkelerinde problem. Gelişmekte olan ülkelerde buna birde hava kirliliği sorununu eklerseniz, devasa bir problem. Şehirler göç almaya devam ettikçe ve şehirde yaşayan insanların gelir düzeyi yükseldikçe bu sorunu çözmek de zorlaşıyor. Toplu ulaşım kültürünün zayıf olduğu ülkelerde hangi çözümü üretirseniz üretin, belli bir süre sonra yetersiz kalıyor. Bu köprülü kavşak altı buçuk ayda bitirilmiş. Ben bu işte emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Altı buçuk ayda bu işin bitirilmesi belediyelerin de gücünü gösteriyor. Siz Türkiye’nin istikrarını bozmaya çalışanlara yüz vermeyin. Halkımıza kurulmak istenen tuzağa müsaade etmeyin. 2023 yılında inşallah daha güçlü bir İzmit, daha güçlü bir Kocaeli ve daha güçlü bir Türkiye’yi oluştururuz" dedi.

Konuşmaların ardından kavşaktan ilk geçişi Bakan Fikri Işık, ’Vosvos’ diye bilinen otomobili kullanarak yaptı. Geçiş esnasında Bakan Işık ve Başkan Karaosmanoğlu vatandaşları selamladı.

 

İHA

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler