YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Vitor Pereira: Türk futbolunda kafanın payı %20
Vitor Pereira: Türk futbolunda kafanın payı %20
20 Kasım 2015 07:31
Sarı lacivertli taraftarların sabırsız oluşuna dikkat çeken Pereira, “Portekiz’de %50 kafa, %50 duygularımız ile oynarız. Türkiye’de ise %80 duygular ile %20 kafa ile oynanıyor” diye sitem etti.

Türkiye günlerinden bahseden Vitor Pereira, Fenerbahçe taraftarının da ‘sabırsız’ oluşuna dikkat çekti.

Dünyaca ünlü futbol dergisi World Soccer’a konuşan Pereira, “Ben Portekizlilerin çok duygusal olduğunu düşünüyordum. Ancak Türkiye’ye gelince gördüm ki Türkler bizden daha duygusal ve futbola daha tutkuyla bağlı. Biz Portekiz’de %50 kafa, %50 duygularımız ile oynarız. Türkiye’de ise futbol %80 duygular ile %20 kafa ile oynanıyor” diye sitem etti.

‘FUTBOLCULAR TAKTİĞİMİZİ UNUTUYOR’

Pereira, takımın hatalarını da bu duygusallığa bağlarken, “Bazen defanstaki dengeyi kaybediyoruz. Çünkü büyük bir baskı altına giriyoruz. Futbolcular taktik planımızın ne olduğunu unutuyor” diye konuştu.

Portekizli hoca şöyle devam etti: “Fenerbahçe önemli oyunculara yatırım yaptı. Ancak bazen yemeğin pişme saati gelse de biraz daha baharata ihtiyaç duyarsınız. Çok fazla ara vermek zorunda kaldık. Milli maç aralarına girdik. Zamanımız kısıtlıydı ve her şey skora bağlı.” Pereira, Fenerbahçe ile uzun soluklu bir proje için anlaştığını söylerken, “Ben buraya iki yıllık bir proje fikri ile geldim. Ancak taraftarlar için proje; bir sonraki maç...” ifadelerini kullandı.

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler