YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
VİP skandal! Berberoğlu'nun planları altüst oldu
MİT TIR'ları ihaneti nedeniyle 25 yıl hapis cezasına çarptırılan CHP milletvekili Enis Berberoğlu'nun fıtık ameliyatı için apar topar hastaneye yatırılmasının ardından vip skandal çıktı.
VİP skandal! Berberoğlu'nun planları altüst oldu
18 Ekim 2017 / 09:35 Güncelleme: 18 Ekim 2017 / 09:44

CHP İstanbul Milletvekili Enis Berberoğlu, durdurulan MİT TIR'ları görüntülerini FETÖ'nün medya tetikçisi Cumhuriyet Gazetesi eski Genel Yayın Yönetmeni Can Dündar'a verip ihanete ortak olduğu için yargılandığı davada, "Devletin gizli kalması gereken belgelerini askeri casusluk maksadıyla açıklamak" suçundan 25 yıl hapis cezasına çarptırılmış, tutuklandıktan sonra Maltepe Cezaevi'ne konulmuştu.

AVUKATI AYM'YE BAŞVURMUŞTU 

Dosyayı inceleyen İstanbul Bölge Adliye Mahkemesi 2. Ceza Dairesi, Berberoğlu hakkında kararı bozmuş, ancak tutukluluk halinin devamına karar vermişti. Berberoğlu'nun avukatları ise geçtiğimiz hafta Anayasa Mahkemesi'ne başvurarak, müvekkillerinin tahliyesini istemişlerdi.

Berberoğlu, avukatlarının AYM'ye başvurduğu gün tutuklu olduğu Maltepe Cezaevi'nden Marmara Üniversitesi Pendik Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne sevk edilmişti.

HASTANEDE VİP HİZMET ALMIŞ 

Acil olmamasına rağmen kasık fıtığı ameliyatı için hastaneye getirilen Berberoğlu, diğer tutuklu ve hükümlülerden farklı olarak hemen VİP odaya alındı. Anayasa Mahkemesi'ne tahliye başvurusu yapıldığı gün de ameliyat edildi.

Otel konforunda hizmet verilen Berberoğlu için hastanenin idarecileri seferber oldu. Tedavisi görevli doktorlara bırakılmadı, tüm aşamalarda yöneticiler hazır bulundu. Süit odayı uzun süre kullanması planlanan CHP'li vekil için özel koşullar sağlandı.

AYM'den tahliye kararı çıkıncaya kadar hastanede keyif çatmayı planlayan Berberoğlu'nun oyunu, skandal uygulama ortaya çıkınca bozuldu. Berberoğlu, apar topar taburcu edilerek, yeniden Maltepe Cezaevi'ne konuldu.

.

 // bascavus
onun fıtık olup olmadığını vede bu ameliyatı yapan doktor hakkında acil soruşturma acilmali...
18 Ekim 2017 11:23
@
 // Baltacı
hastaneyle ilgili soruşturma baslatilmali...
18 Ekim 2017 11:04
munis mason
 // said
bu adam can dündar gibi haçlılara hizmet ettiği için seferber olmuşlar,cezaevinden çıkarmaya çalışıyorlar....
18 Ekim 2017 Çarşamba 10:53
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler