YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Veysel Eroğlu: 'Türkiye'de fırtına gibi eseceğiz'
Veysel Eroğlu: 'Türkiye'de fırtına gibi eseceğiz'
02 Şubat 2014 17:10
Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, Türkiye’nin son yüzyıllara bakıldığı zaman en parlak dönemlerinden birini yaşadığını ve bunun dış güçlerini rahatsız ettiğini söyledi.

Bakan Eroğlu, bugün partisinin Afyonkarahisar ilçe ve belde belediye başkanlarının aday tanıtım toplantısına katıldı.

Atatürk Spor Salonu’nda, yaklaşık 4 bin kişinin katılımıyla gerçekleştirilen ve 17 ilçe, 40 beldenin adayının tanıtıldığı toplantının açılış konuşmasını yapan Bakan Eroğlu, Afyonkarahisar’ın her seçimde AK Parti’nin yüzünü ak ettiğini kaydetti. Afyonkarahisar’da, en son seçimde alınan yüzde 60’lık oy ile destan yazıldığını dile getiren Bakan Eroğlu, 30 Mart 2014 seçimlerin her seçimden daha fazla önemli olduğunu söyledi. Türkiye’nin son 11 yılda çok büyük mesafeler kat ettiğinden bahseden Bakan Eroğlu, “Dünyada ekonomide 16. Sıraya yükseldik. İMFye borç ödendi. Dünyada kriz varken, biz teğet bile geçirmeden atlattık.

Türkiye’nin büyümesini istemeyenler Türkiye’nin önünü kesmek için çok büyük oyunlara gittiler. Ama 30 Mart’ta aziz miletimiz bunlara gereken cevabı verecektir. Son 11 yılda muhteşem dönüşüm yaşandı. Merkez bankasının kasası doldu. Faizler yüzde 63’lük rakamlardan tek haneli rakamlara düştü. Türkiye’nin yıldız parlak, vatandaşa ve iMF’ye borçlar ödendi. Hayal edilemeyecek yatırımlar yapıldı. İşte bölünmüş yollar. Bizim farkımız yatırım ve hizmet”.

“Türkiye'de fırtına gibi eseceğiz”

Sağlıkta muhteşem bir mesafe kat edildiğini ve diğer yatırımlarda da destan yazıldığını söyleyen Bakan Eroğlu, “Bizdeki sağlık sistemi A.B.D. ve Avrupa’dan daha güzel. Çünkü biz milletimizi seviyoruz her şey insan için, her şey millet için. Bizim muhalefetten farkımız bu biz onların hizmetkarıyız. Muhalefet iktidar olursa milletin sırtına biner, biz ise baş tacı yaparız. Ülkemizin 4 bir yanında 5 yıldızlı oteller var. bunun yanından Türkiye’de çevre ve ağaçlandırma anlamında büyük hizmetler yapıldı. Geçmişte 2-3 tesisi açılırken sadece bizim bakanlığımız yılda 300’e yakın tesis açıyor, işte farkımız bu. 2014 yılında da bakanlık olarak bütün Türkiye’de fırtına gibi eseceğiz. Afyonkarahisar’da 8.5 milyar TL’lik yatırım yaptık. Muhalefetin milletvekilleri ve belediye başkan adayları Afyonkarahisar’da bir çivi çakmayı muktedir mi? Belediyecilik denince hizmette AK Belediyecilik akla gelir, hizmeti en iyi biz yaparız” dedi.

Türkiye’nin önünü kesmek isteyenlerin ve ‘İleride büyük Türkiye ideali yeniden canlanır’ diye dış güçlerin yerli iş birlikçiler ile Türkiye’nin önünü kesmeye çalıştıklarını anlatan Bakan Eroğlu, “İnşallah 30 mart’ta onların heveslerini kursağında bırakacak. Türkiye son 400 yılın en parlak dönemlerinden birini yaşıyor. Borçlar ödeniyor ve artık başımız dik. Balkanlara, Afrika’ya, Ortadoğu’ya, Kafkaslara ve el uzatıyoruz. Dışarıdakilerin Türkiye’nin, yükselişinden rahatsız olmalarını anlıyorum ama içerdekilere ne oluyor. Bunu anlamıyorum. Bir ülkede siyasi istikrar varsa ekonomik istikrarda vardır. Hükümet bunu sağladı. Sizlerin sayesinde sağladı. Hep birlikte şimdi Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan’a hükümetimize ve AK Parti’ye sahip çıkacağız. 30 Mart’ta gür bir seda ile Türkiye’ye sesini ulaştıracak” dedi.

Konuşmaların ardından AK Parti’nin Afyonkarahisar, “Başmakçı-Ramazan Bozbaş, Bayat-Abdullah Ertekin, Bolvadin-Fatih Kayacan, Çay-Mevlüt Çınar, Çobanlar-Salih Alaka, Dazkırı-Ertan Demirsoy, Dinar-Yener Yaşar Emeksiz, Emirdağ-Cengiz Pala, Evciler-Şevki Karataş, Hocalar-Ali Arslan, İhsaniye-Lokman Ekici, İscehisar-Mustafa Çibik, Kızılören-Ahmet Pekşen, Sandıklı-Mustafa Çöl, Sinanpaşa-Murat Karakoyun, Sultandağı-Metin Kumcu, Şuhut-Recep Bozkurt, basına tanıtıldı.

Adaylarının tanıtımının ardından Bakan Eroğlu ve protokol üyeleri adaylarla birlikte toplu fotoğraf çektirdi.

Toplantıya, Bakan Eroğlu’nun, yanı sıra AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Doç. Dr. Sait Açba, İl Genel Meclis Başkanı Salih Sel, AK Parti Afyonkarahisar İl Başkanı Mehmet Zeybek ve 4 bine yakın partili katıldı.

 

İHA

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler