YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
'Vekillikten istifa ederim'
CHP Grup Başkanvekili Muharrem İnce hakkındaki iddialara ilişkin açıklama yaptı. İnce, 'İspat edin milletvekilliğinden istifa edeyim.' dedi.
'Vekillikten istifa ederim'
24 Şubat 2011 / 16:44 Güncelleme: 24 Şubat 2011 / 16:48

CHP Grup Başkanvekili Muharrem İnce, Odatv muhabirine bir belge vermek istediğini ancak bunun iddia edildiği gibi CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na yönelik değil, ''bir AKP yandaşıyla'' ilgili olduğunu söyledi.

İnce, Odatv muhabirinin, Soner Yalçın ile yaptığı iddia edilen telefon konuşmasında geçen, kendisiyle ilgili iddiaların bir gazetede yer alması üzerine TBMM'de basın toplantısı düzenledi.

Telefon görüşmesinde kendisine yönelik iddiaları Yalçın'a ileten gazeteciyi tanıyıp tanımadığının sorulması üzerine İnce, muhabiri tanıdığını belirtti.

''Telefonlarının dinlendiğini bilerek mi bu telefon görüşmesini yaptı'' yönündeki soruyu İnce, ''Bana ne, onun telefonları dinlenir dinlenmez, onun telefonları beni ilgilendirmiyor'' diye yanıtladı.

İnce, haberi yayımlayan gazete, muhabir ile savcı hakkında dava açacağını bildirdi. Telefon konuşmasını yapan gazeteci hakkında ise dava açmayacağını belirten İnce, ''Ona niye dava açayım? Şimdilik düşünmüyorum ama avukatım daha iyi bilir. O bir başka kişiyle konuşmuş, alenen bir yerde söylemiyor. Orada iftira var, baştan sona yalan'' diye konuştu.


-''...MİLLETVEKİLLİĞİNDEN İSTİFA EDERİM''-


 Muharrem İnce, sözlerini şöyle sürdürdü:

''Benim elimde CHP Genel Başkanı ile ilgili belge varmış, o gazeteciye verecekmişim... Niye ona veriyorum? Neymiş o açıklasın. Acaba AKP'lilerle ilgili belge olmasın? Acemi bir milletvekili değilim. Hainlik, alçaklık benim kitabımda yoktur ama korku da yoktur. Zannetmesinler ki susacağım. Sloganım, tepeden tırnağa cesaret, her şey Türkiye'yi sevmekten ibaret. Çok daha cesur açıklamalarım yakında gelecek. Neymiş o belge, Genel Başkanım ile ilgili ne verecekmişim? Var mı böyle bir babayiğit, çıksın bir tanesi. Bütün siyaseti bırakırım, milletvekilliğinden şu anda istifa ederim; yok böyle bir şey. Genel Başkanım, örgütüm buna inanmadı, ben de zaten böyle bir şey yapmadığımı biliyorum. Bu bir projedir, bunu yeneceğiz.''   

Konunun kendisi değil, CHP ve CHP içinde sorun yaratmak olduğunu ifade eden İnce, bu kişinin bugün kendisi, yarın başkası olabileceğini söyledi.

''Bu servisin söz konusu gazeteye yapılması bile manidardır. Dinci basına yapılsaydı inandırıcılığı daha az olurdu'' diyen İnce, bunun ahlaksızca olduğunu ifade etti.


-''ÇOCUĞUNUN ÜZERİNE YEMİN ETSİN''-


İnce, muhabirin, telefon konuşmasında söylediği iddia edilen ''Gece 10'da kapıma dayandı, alkollüydü'' yönündeki ifadelerin sorulması üzerine, ''O arkadaşımızın çocuğu var, çocuğunun üzerine yemin etsin böyle bir şey olduğuna dair, ben söylediklerinin tümünü kabul edeceğim. Eğer biraz vicdanı, ahlakı, anne sevgisi, insanlıktan bir nebze varsa, eğer oraya gittiysem, çocuğunun üzerine yemin ederse, oldu derse o zaman ayrıca konuşalım. Ama şimdi söylemek istemediğim... Ben ona bir belge vermek istedim ama Genel Başkanım ile ilgili değil, bir AKP yandaşıyla ilgili'' diye konuştu.

''Servisi savcının yaptığına nasıl eminsiniz'' sorusuna İnce, ''Kim yapabilir; ya savcı ya polis yaptı. Benim Odatv soruşturmasıyla ne alakam var, bunun neresindeyim; hiçbir yerinde yokum. Sadece mağduruyum. Odatv muhabiri ile sahibi arasındaki telefon konuşması dinleniyor, arada adım geçiyor, gazeteye servis yapılıyor, parti içinde hain konumuna sokuluyorum. Hangi Müslüman, ahlak, öğreti bunu yapıyor? Bunlar Müslüman ise ben değilim. Ben gerçek Müslüman olduğumu düşünüyorum'' karşılığını verdi.

İnce, adalete güvendiğini, yargı önünde hesaplaşacağını ve susmayacağını sözlerine ekledi. AA

 

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler