YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
"Vekillerin kendini güvende hissetmesi lazım"
"Vekillerin kendini güvende hissetmesi lazım"
11 Mayıs 2013 16:17
AK Parti Grup Başkanvekili Ahmet Aydın, milletvekili özlük haklarını düzenleyen kanun teklifine ilişkin, "Eğer bu milletin geleceğinden bahsetmek, emin adımlarla ilerlemek istiyorsak, seçilmişlerin kendini güvende hissetmesi lazım" dedi.

Aydın yaptığı açıklamada, milletvekili özlük haklarına ilişkin kanun teklifinden imzalarını çeken muhalefet partilerini eleştirdi.

Düzenlemenin, milletvekillerine ayrıcalık tanıyan bir husus olmadığını dile getiren Aydın, "Muhalefetin çok ciddi yanlış yaptığını düşünüyorum. Bu, seçilmişlerle atanmışları belli başlı eşit hale getiren birşey. Eğer bu milletin geleceğinden bahsetmek, emin adımlarla ilerlemek istiyorsak, seçilmişlerin kendini güvende hissetmesi lazım. En azından atanmışlar kadar" diye konuştu.
    
"İmzamızın arkasındayız"
    
Bir büyükelçinin diplomatik pasaport taşıyabildiğini anımsatan Aydın, şunları kaydetti:

"Milletvekili de aynı şekilde taşıyabilsin. Ona ekstra bir durum tanımıyoruz. Şu anda mevcut yasalara baktığımızda milletvekilleri ile ilgili çok çeşitli yasalarda çok farklı hükümler var. Bizim yaptığımız bütün bu farklı hükümleri tek bir yasa altında toplamaktır. Millet adına doğru birşey yapıyoruz. Milli iradenin güçlenmesi adına, demokrasinin güçlenmesi adına bunu yapmamız lazım. Bu manada da hiçbir şeyden korkmadan, çekinmeden biz imzamızın arkasındayız. Biz doğru bir adım attık."

Muhalefetin iki gün önce attığı imzayı iki gün sonra geri çektiğini hatırlatan Aydın, "Muhalefet imzasını geri çekmekle adeta tükürdüğünü yaladı. Bu anlamda imzaların geri çekilmesine bir anlam veremedik. Muhalefet de arada doğru bir şeyler yapıyor ama tekrar yanlışta ısrar ediyor. Hakikaten Türk siyaseti adına, muhalefetin bulunduğu konum açısından, milletimiz açısından üzüldüm" dedi.

Türkiye'de muhalefet sorunu olduğunu ileri süren Aydın, muhalefetin böyle devam etmesi durumda iktidar olmaya devam edeceklerini söyledi.

 

AA

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler