YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Vekillerin kavgası Akşener'i çıldırttı!
Vekillerin kavgası Akşener'i çıldırttı!
10 Nisan 2014 23:54
Beşir Atalay'a küfür eden MHP'li vekilin ardından çıkan tartışmada TBMM Grup Başkanvekili Meral Akşener eline tokmağı alarak vekillere isyan etti.

Devlet İstihbarat Hizmetleri ve Milli İstihbarat Teşkilatı Kanununda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi görüşmelerinin yapıldığı TBMM Genel Kurulu'nda MHP ve Ak Partili milletvekileri arasında sözlü tartışmanın sürmesi, TBMM Başkanvekili Meral Akşener'i kızdırdı. Akşener, Başkanlık kürsüsündeki tokmağı eline alarak, "Kalkıp buradan inip elime şunu alıp sizi kovalayamayacağıma göre, suhuletle şu meclisi kavgasız gürültüsüz yürütmeye çalışıyorum" dedi.

Gerginliğin ardından verilen 15 dakikalık aranın ardından birleşim tekrar açıldı. Burada Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay ve MHP Aydın Milletvekili Ali Uzunırmak arasında yaşanan 'şerefsiz' tartışması TBMM Genel Kurulu'nda birleşimin tekrar açılmasından sonra da devam etti. Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay ve MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural arasında yaşanan sözlü tartışmaya Ak Parti ve MHP'li milletvekilleri de girince, TBMM Grup Başkanvekili Meral Akşener sinirlendi.

Tokmağı gösterdi

Devam eden tartışmalar üzerine TBMM Başkanvekili Meral Akşener, Başkanlık kürsüsünde bulunan tokmağı eline alarak salladı ve şunları söyledi: "Emir kipiyle bugüne kadar hiçbir milletvekilline konuşmadım. Sus, otur, kalk, git diye kimseye konuşmadım. Rica ediyorum diyorum. Sonuç itibariyle ricaya uyarsınız uymazsınız sizin bileceğiniz iş. Kalkıp buradan inip elime şunu alıp kovalayamayacağıma göre sizleri, dolayısıyla bakın suhuletle şu meclisi kavgasız gürültüsüz yürütmeye çalışıyorum. Ben bir milletvekilini ister burada, isten orada otursun emir kipiyle hiç konuşmadım, konuşmayacağım da. Herkes için geçerli. Elbet ben rica edeceğim uyacaksınız, uymayacaksınız sizinle alakalı. Benim görevim sükuneti sağlayabilmek. Sağlayamazsam idare amirleri devreye girecek."

Tartışmalar sürünce Meral Akşener, birleşime tekrar ara verdi. Genel Kurul saat 20.30'da yeterli sayı olmadığı için birleşim kapandı. Genel Kurul haftaya salı günü saat 15.00'de tekrar toplanacak.

 

DHA

Kim şerefli, kim şerefsiz !
 // Mühr-ü Süleyman
Adamın elinde sanki, alkol muayenesinde kullanılan alkolmetre benzeri, görmediğimiz bir "UZAKTAN ŞEREFMETRE ÖLÇÜM CİHAZI" var ve onunla yaptığı ölçüme göre konuşuyor herhalde derken, aslında bir insana şerefsiz diyen, şerefsiz diyebilecek kadar alçalan bir insanın kendisinin ne kadar şerefli olabileceğini de düşündüm...
Bence bu yüce(!) şahsiyetin, kendi şeref katsayısının da, aynı şerefmetre ile ölçülerek, sonucun da kamuoyuna duyurulması gerekir.
Sıfır çıksa bile... ...
11 Nisan 2014 Cuma 00:40
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler