YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Vekiller saraya komşu oluyor
Vekiller saraya komşu oluyor
12 Mayıs 2015 08:39
Emeklilik hayatına atılan çok sayıda vekilin bundan sonraki buluşma yeri Cumhurbaşkanlığı Sarayının yanındaki sosyal tesisler olacak.

Başta AK Parti'de 3 dönemini tamamlayan milletvekilleri olmak üzere, emeklilik hayatına atılan çok sayıda vekilin bundan sonraki buluşma yeri Cumhurbaşkanlığı Sarayının yanındaki sosyal tesisler olacak. Atatürk Orman Çiftliği arazisindeki Ala Aile Yaşam Merkezi aylık 14 bin lira karşılığında Meclis'e kiralandı. Cumhurbaşkanlığı Sarayının da yer aldığı Ankara'nın Beştepe semtindeki AOÇ arazisi içindeki tesiste, restorant, yarı olimpik tavanı açılabilen ısıtmalı kapalı yüzme havuzu, basketbol ve voleybol oynamaya uygun kapalı spor salonu, futbol sahası, fitness salonu, sguash salonu, masa tenisi ve satranç oynanabilecek salon ile çocuk oyun alanı bulunuyor.

Ankara Büyükşehir Belediyesinin kullanımında bulunan bu tesislerin Meclis'e kiralanması ile birlikte uzun süredir tadilat çalışmaları yapılıyordu. Bu çalışmalarda sona gelinirken, tesisin Haziran ayı başında TBMM Başkanı Cemil Çiçek tarafından hizmete açılması planlanıyor. 38 dönümlük arazi üzerinde kurulu bulunan tesis faaliyete geçtikten sonra özellikle eski milletvekillerinin buluşma mekanı haline gelecek.

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler