YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Ve Baykal düğmeye bastı
Ve Baykal düğmeye bastı
21 Nisan 2014 22:00
Cemaat desteği ve ithal adaylara karşın mahalli seçimlerden hezimetle çıkan CHP'de eski Genel Başkan Deniz Baykal'ın örgütün nabzını yokladığı öğrenildi.

Sabah'ta yer alan habere göre, seçim sürecinde izlenen yolu 'çılgınca hatalar' sözleriyle eleştiren Baykal'ın araştırma şirketleri ve akademisyenlere analiz yaptırdığı, tabandan destek bulması halinde olağanüstü kongre çağrısı yapacağı belirtildi.

Yeni Şafak'tan Çetiner Çetin'in haberine göre, 30 Mart seçimlerinde Gülen Hareketi'yle yaptığı ittifak ve sağdan ithal adaylara rağmen hezimeti önleyemeyen ve hayal kırıklığı yaşayan CHP'de tartışmalar alevlendi. Parti yönetimi gerek kamuoyu önünde gerekse kendi içindeki toplantılarında ağır eleştirilere maruz kaldı.

Seçim sonuçlarının 11 saatlik toplantıda mayasa yatırıldığı Parti Meclisi'nde karşılıklı suçlamalar ve sert tartışmalar yaşandı. Toplantıda bazı üyelerin aday belirleme yöntemlerindeki yanlışlıkları, bazı üyelerin ise partinin yeterince organize çalışamadığı, kendisini halka iyi anlatamadığı ve çizgisini net bir şekilde ortaya koyamadığı eleştirilerini getirdikleri öğrenildi.

Yöntem iflas etti

PM üyesi Berrin Gürçay Dilekçi de aday belirlemesinde etkili olan beş kişilik komisyonu eleştirdi. Seçimden istenilen sonucun çıkmamasından bu komisyonun sorumlu olduğunu belirten Dilekçi, 'Beşli komisyon özeleştiri yapmalı, hesap vermelidir' dedi. Aday belirlemede başka sağ kökenli isimlere de ilgi gösterilmesine tepki gösteren Dilekçi, 'Böyle bir anlayış kimliğimizi yok eder. 5'li komisyonun aday belirleme yöntemi iflas etmiştir. Anket, eğilim yoklaması dediler. Hiçbirinin doğru dürüst yapılmadığını gördük' diye konuştu. İzmir sonuçlarını da eleştiren Dilekçi, 'Yüzde 60-65 oy beklentisi içinde olan büyükşehirde, il yöneticilerinin yüzde 49.5'i zafermiş gibi göstermeye çalışmalarına hayret ediyorum' diye konuştu.

4 yıl sonra bayrak açtı

CHP'nin eski lideri Deniz Baykal da 4 yıl sonra muhalefet bayrağını yeniden açtı. 30 Mart'tan sonra bazı araştırma şirketleri ve akademisyenlerle seçim analizi yaptığı öğrenilen Baykal'ın 'çılgınca hatalar' sözlerinin nedeni de ortaya çıkmış oldu. Analizin ardından bu açıklamayı yapan Baykal'ın, örgütün nabzını yokladığı belirtildi. Kulislerde, Baykal'ın parti tabanından destek bulması halinde olağanüstü kongre çağrısında bulunacağı konuşuluyor.

Revizyon beklentisi var

İl başkanları, PM ve vekiller toplantısının ardından CHP kulislerinde MYK'da mini bir revizyon olabileceği konuşulmaya başlandı. CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun MYK'daki eksik bir koltukla birlikte 4-5 kişilik bir yenilemeye gidebileceği ifade ediliyor.

Remi daire mi yoksa parti mi?

PM toplantısında Yerel Yönetimlerden sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Gökhan Günaydın ile Kahramanmaraş Milletvekili Durdu Özbolat arasında ilginç bir tartışma yaşandığı öğrenildi. Özbolat, dilekçesinin sonunda 'rica ederim' ifadesi yer aldığı için başvurusunun Günaydın tarafından reddedildiğini belirterek, 'Burası bir parti, devlet dairesi değil. Neymiş, 'arz ederim' diyecek mişim, böyle şey olur mu? Ben bir milletvekiliyim. Bu makamlar gelip geçicidir' diye konuşunca Kılıçdaroğlu'nun da, 'Evet burası resmi daire değil' diyerek araya girdiği öğrenildi.

Düğme?
 // Daima Hizmet,Daima Millet
70 Yaşından sonra Düğmeye bassan ne olur ;)))) Dünya var oldukça chp muhalefet te kalır;
onuda becerebilseniz.....
22 Nisan 2014 Salı 01:26
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler