YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
'Vatandaşların kimliğine vicdanına saldırıdır'
'Vatandaşların kimliğine vicdanına saldırıdır'
04 Şubat 2016 16:55
İçişleri Bakanı Ala, "Vatandaşa hizmet etmek isteyenlerin önüne çukur kazmak, onları şiddetle engellemeye çalışmak, vatandaşların iradesine, kimliğine vicdanına saldırıdır" dedi.

 İçişleri Bakanı  Efkan Ala, "Vatandaşa hizmet etmek isteyenlerin önüne çukur kazmak, onları terör yöntemleriyle saldırılarla şiddetle engellemeye çalışmak, vatandaşların iradesine, kimliğine vicdanına saldırıdır" dedi.

İçişleri Bakanı Efkan Ala ile Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, çeşitli temaslarda bulunmak üzere geldikleri Van'da, Vali İbrahim Taşyapan, AK Parti Van Milletvekili Beşir Atalay, AK Parti Van İl Başkanı Zahir Soğanda, kurum amirleri ve partililer tarafından karşılandı.

Daha sonra Van Valiliğini ziyaret eden Bakan Ala, Van'ın AK Parti iktidarlarında her zaman ayrı bir öneme sahip olduğunu belirterek, yaptıkları hizmetlerin önüne engel çıkarmak isteyenlerin hep olduğunu aktardı.

"Siyaset, milleten oy alıp terörist faaliyette bulunanlara destek anlamına gelecek hareket ya da söz kullanmayı varlığı itibariyle reddeden bir uğraştır" diyen Ala, siyasetin millete hizmet etme yöntemi ve biçimi olduğuna dikkati çekti. 

Ala, Türkiye'nin bütün meselelerini siyasi platformlarda konuşacak demokratik olgunluğa sahip bir ülke olduğunu belirterek, şunları ifade etti:

"Önceden bir sürü yasak vardı. Kültürel haklar önünde engeller vardı. Bunların hepsini kaldırdık. Oy alıp meclise gelenler milletin sorunlarını çözmek için mecliste olacaklar. Bütün bu zorlukların sıkıntıların birlikte aşılacağına eminiz.

Bugüne kadar çok engel çıkaranlar oldu. Onların hepsi tarihteki yerini aldı. Bu terörde, millet el birliği yaptığı sürece, yüreklerimiz birlikte attığı sürece üstesinden gelinecektir. Türkiye, 2023 hedeflerine uygun şekilde yoluna devam edecektir. 

Vatandaşlarımız bize destek verdiği sürece Van yine kendi şanına layık şekilde tüm alanlarda merkez konuma gelecektir."

'Huzur, barış, kardeşlik olursa yapamayacağımız hiçbir iş yok'

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, bölge için önemli projeler arasında yer alan Van-Hakkari yolu üzerinde 6 bin 300 metre uzunluğunda iki tünel yapılacağını açıklayarak, bu yolda zaman zaman güvenlik nedeniyle sağlıklı çalışma yapılamadığını, terör örgütü ve ona müzahir grupların çalışmaları engellemeye çalıştığını belirtti.

Yıldırım,"Memlekette huzur, barış, kardeşlik olursa yapamayacağımız hiç bir iş yok. Gelin artık enerjimizi ülkemizin geleceğine, gençlerimizin daha güzel ülkeye ulaşması için aynı yönde harcayalım. Terör örgütünün bilmesi lazım bu yol çıkmaz yoldur, doğru olan Türkiye'nin aydınlık geleceğidir. 
Geçmişte yaşanan acıları nasıl atlattıysak bunu da aşacağız. Bundan zerre kadar tereddüdümüz yok" diye konuştu.

Bakanlar, ziyaretin ardından AK Parti Van İl Başkanlığı'na geçti.


AA

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler