YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
"Vatandaşın kökeniyle uğraşılmaz"
Baykal Haymana'da konuştu
"Vatandaşın kökeniyle uğraşılmaz"
01 Kasım 2009 / 17:47 Güncelleme: 01 Kasım 2009 / 17:50

CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, ''Hepimiz biriz, beraberiz. Kimse kimseye üstün değil. Devletin işi vatandaşın köküyle, kökeniyle uğraşmak değil'' dedi.

Baykal, Ankara'nın Haymana ilçesi Balçıkhisar beldesini ziyaret etti.

Belediyeye girişinde parti otobüsünde vatandaşlara hitap eden Baykal, seçimlerde CHP'li belediye başkanını göreve getiren vatandaşlara teşekkür etti. Balçıkhisar'dan önce Yenice ve Bumsuz beldelerini de ziyaret ettiğini anımsatan Deniz Baykal, belediye başkanlarının hizmetleriyle CHP'yi gururlandırdıklarını söyledi.

''Belediye işi tamam. Sıra Ankara'ya geldi'' diyen Baykal, hükümetin ekonomi politikalarını eleştirdi. Bu politikaların sonucunda çiftçinin büyük sıkıntılarla mücadele etmek zorunda kaldığını ifade eden Baykal, ''(Ekonomi kalkınıyor) diyorlar, kalkınan ekonomi böyle mi olur?'' diye sordu.

Vatandaşların Türkiye'yi yeni bir döneme taşıyacağını dile getiren CHP Genel Başkanı Baykal, milletvekili dokunulmazlığının kaldırılması gerektiği görüşünü de yineledi.

Baykal, ''Milletvekili dokunulmazlığı diye bir şey yok. Milletvekili de hesap verecek. Milletvekili önce kanun yapıyor sonra o kanundan kendisi kaçıyor. Olmaz böyle şey'' diye konuştu.

Toplumda kardeşliği ve barışı hakim kılacaklarını anlatan Baykal, ''Hepimiz biriz, beraberiz. Kimse kimseye üstün değil. Devletin işi vatandaşın köküyle, kökeniyle uğraşmak değil. Onların da inşallah tezkeresini şöyle bir-bir buçuk sene sonra vereceksiniz'' dedi.

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler