YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Varto'da 'Dersim' şoku
Cumhuriyet Halk Partisi Grup Başkan Vekili Kemal Kılıçdaroğlu, Muş'un Varto ilçesinde 'Dersim' tepkisi ile karşılaştı.
Varto'da 'Dersim'  şoku
13 Mart 2010 / 19:47 Güncelleme: 13 Mart 2010 / 19:47

Muş'ta çeşitli ziyaretlerde bulunan Kılıçdaroğlu, esnaf ziyaretinin ardından Varto Pir Sultan Abdal Kültür Derneği ve Varto Cemevi'nde halk toplantısına katıldı. Kılıçdaroğlu, buradaki konuşmasında hükümeti eleştirdi.
 

Soru-cevap kısmına geçildiği sırada halkın yol ve su sorunu gündeme getirildi. Son olarak soru sormak için kürsüye Varto Pir Sultan Abdal Kültür Derneği üyelerinden Bingöl Boztaş çıktı. Boztaş, önce dinleyenlere, "Siz burada 38 Dersim katliamını isteyen CHP zihniyetini sorulmamasını kınıyorum. Ben Varto Pir Sultan Abdal Kültür Derneği üyesiyim." dedi.
 

Ardından Kılıçdaroğlu'na soru yönelten Boztaş, "Dersim katliamını öven Onur Öymen'in açıklamasını önce eleştirdiniz. Daha sonra neden kabul edip özür dilediniz?" diye soru yöneltince CHP'lilerin tepkisi ile karşılaştı. Boztaş'ın sorusuna kızan CHP'liler Boztaş'ı kürsüden indirdi.
 

Bingöl Boztaş, polis nezaretinde dernek müdüriyetine götürüldü. Daha sonra toplantıya devam edildi. Kılıçdaroğlu, bazı sorulara cevap verirken anadilde eğitimle ilgili soru soran gencin sorusuna cevap vermedi. Genç, daha sonra Kılıçdaroğlu'nun yanına gelerek, "Başkanım neden sorularımıza cevap vermiyorsunuz?" diyerek tepki gösterdi.
 

Kılıçdaroğlu ise, CHP'lilerin soru soran Bingöl Boztaş'a tepki göstermesine kızdı. Kılıçdaroğlu, "Herkes soru sormakta özgürdür. O da onun fikri. O da soru sorabilir. Demokratik bir ülkede herkes kendi fikrini savunur. Sorulara kızmamak gerek. Saygı duymamız gerekir. Onun düşüncesi de başımız üstüne." dedi.
 

Öte yandan, medyayı da eleştiren Kılıçdaroğlu, her haberin doğru olmadığını ifade etti. Toplantının kavganın gölgesinde kalacağını dile getiren Kılıçdaroğlu, "Soru sorana tepki göstermek hatadır. İşte burada olduğu gibi. Birisi provoke edecek. Buradaki güzel toplantı hiç görülmeyecek. Sadece 'Efendim Varto'ya gidildi kavga edildi' denilecek. Haber bu." ifadelerine yer verdi. CHA

sizlere oy verdiğim için ellerim kırılsın
 // yusuf ışık
sayın kılıçtar oğlu oy dedin oyumuzu aldınız aclık dediniz hala ülkenin yarısı zordurumda peki siz ne yaptınız abinizin dosyalarını kapattınız parti içindeki bir sürü yiyici var hala birşey yok 30 dosya getirdin sonuc yok senin yaptığın bence çok yanlış deniz baykal ne kadar daha zömürmeyi düşünüyor acaba chpyi anlamıyorum bence sarı gül gelmeli sizler sadece kendi menfatini düşünen kişiler siniz...
13 Mart 2010 23:29
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler