YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
"Üzüm yemek istiyoruz, bağcıyla meselemiz yok"
"Üzüm yemek istiyoruz, bağcıyla meselemiz yok"
28 Kasım 2013 13:40
Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış, ekonomik sebeplerle okuyamamak gibi bir konuyu lügatlerinden çıkarmak istediklerini söyledi.

 Dershane tartışmalarıyla ilgili Bağış, "Biz üzüm yemek istiyoruz, inanın bana bağcıyla hiçbir meselemiz yok. Bağcıyı da çok seviyoruz." dedi.

Bakan Bağış, Zeytinburnu Belediyesi ve bazı kuruluşların ortak girişimiyle hayata geçirilen 'Meslek Liseliler Girimci Oluyor' konulu programa katıldı. Türkiye'de eğitim alanında yapılan çalışmalar, Avrupa Birliği fonlarından Türkiye'nin ne kadar yararlandığı gibi konularda bilgi veren Bağış, son dönemde yaşanan tartışmalara da üstü kapalı olarak değindi.

Bağış, Mehmet Akif Ersoy'un dizelerini paylaşarak yaptığı konuşmasında, "Tefrika girmeden bir millete düşman giremez, toplu vurdukça yürekler onu top sindiremez. İçimize sokulmak istenen fitneye, ayrımcılığa kardeşi kardeşe düşürmek isteyenlere prim vermemek lazım. O yüzden biz diyoruz ki; kardeşler arasında asla hesaplaşma olmaz, kardeşler arasında muhabbet olur. Kardeşler arasında ayrımcılığı biz kabul edemeyiz. Onun için hükümetimiz bu muhabbeti etkileyebilecek, hesaplaşmaya dönüştürebilecek her türlü fitne ve fesattan uzak durmak da bu kardeşliğin gereğidir diyor." değerlendirmesinde bulundu.

Bağış, sözlerinin devamında, "Biz gençlerimize sahip çıkacağız, eğitimin önündeki engelleri kaldıracağız. Biz ekonomik sebeplerle okuyamamak gibi bir konuyu artık lügatımızdan çıkarmak istiyoruz. Bizim derdimiz bu, biz üzüm yemek istiyoruz. İnanın bana bağcıyla hiç bir meselemiz yok, bağcıyı da çok seviyoruz." şeklinde konuştu.

 

CİHAN

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler