YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Uslu: Diz çökmeyeceğim
AK Parti Meclis İdare Amiri Salim Uslu, kendisini istifaya çağıran CHP'li vekillere cevap verdi.
Uslu: Diz çökmeyeceğim
19 Kasım 2011 / 23:46 Güncelleme: 19 Kasım 2011 / 23:49

AK Parti Çorum Milletvekili ve TBMM İdare Amiri Salim Uslu, ''Benden özür bekleyerek, diz çökmemi istiyorlar, bunun için çalışıyorlar asla diz çökmeyeceğiz'' dedi.

Penez Otel'de gerçekleştirilen AK Parti Çorum Merkez İlçe Başkanlığı 4. Olağan Kongresi'nde konuşan Uslu, CHP Tunceli Milletvekili Kamer Genç ile TBMM'de yaşadığı gerginlikten dolayı CHP'lilerin kendisini istifaya davet ettiğini hatırlattı.

Kendisini istifaya çağıran ve eleştiren CHP'li milletvekillerinin buna hakkı olmadığını ifade eden Uslu, şunları kaydetti:

''Beni eleştiren arkadaşın partisi cadı kazanı gibi kaynıyor, kendi partisine baksın. Beni düşünce özgürlüğünü engellemekle suçlayan senin partin düşüncesini açıklayan bir milletvekilini ihraç etmeye, disiplin kuruluna vermeye çalışıyor. Siz kim, düşünce özgürlüğünü anlatmak kim. Milletvekili Dersim meselesiyle ilgili demiş ki, 'Partim bununla yüzleşsin'. Neden korkuyorsunuz, bunda ne var  Türkiye tarihiyle yüzleşmemeli mi  Baksınlar tarihlerine bir yanlışları, defoları varsa dönsün halka 'ey halkım özür diliyoruz' desinler. Dersim'de Seyit Rıza, asılırken 'Evladı Kerbelayım, bu yaptığınız ayıptır, zulümdür' diyor. Son isteği oğlundan önce asılmak ancak ona da izin vermiyorlar. 'Ben sizin yalan ve hilelerinizle baş edemedim bu bana dert oldu. Ben de size başımı eğmeyeceğim bu da size ders olsun' diyor. Yalan ve hilelerle gerçekleri kamuoyundan gizliyorlar. Benden özür bekleyerek, diz çöktürmeye çalışıyorlar, asla diz çökmeyeceğiz. Sayın Başbakanımız da gerekeni söyledi. Bu da size ders olsun.''

AK Parti'nin yaptığı hizmetlerde eleştirecek eksik yan bulamayanların farklı konuları gündeme getirdiklerini savunan Uslu, şöyle devam etti:

''Daha iyisini yapamayanlar, bizleri eleştiriyorlar. Benim bıyığımdan yola çıkarak bıyık muhabbeti, kıl, tüy muhabbeti yapan bir siyaset anlayışı terk edilmeli. Hizmet üretilmeli, yüksek düzeyli siyaset üretilmeli. Böyle binilen arabaların markasıyla uğraşmak kimseye bir şey sağlamaz, bu kadar çok araba markası telaffuz edilince o marka firmasından reklam için komisyon mu alınıyor diye düşünüyor insan. Bu siyaset anlayışının Türkiye'ye verebileceği hiçbir şey yoktur. Türkiye'nin güçlü, saygın, etkin bir ülke olması tesadüfi değildir. Bu inanmayı, çalışmayı, başarmayı sağlayan anlayışın ürünüdür. Bu nedenle oyun da, oynaş da olamayız. Kongre hevesleri, hesaplar içerisinde olamayız. Sadece hizmet etmeyi düşünmek bizim görevimizdir.''

Uslu, ayrıca Irak'ın Necef kentinde tutuklu bulunan iki Çorumlu işçinin Dışişleri Bakanlığı'nın girişimleri sonucu dün serbest bırakıldıklarını kaydetti.

AK Parti Samsun Milletvekili Ahmet Yeni'nin divan başkanlığında gerçekleştirilen kongrede tek liste halinde yapılan seçimlerde 434 delegenin 212'sinin oyunu alan Mustafa Köse, yeniden AK Parti Çorum Merkez İlçe Başkanı seçildi.

Kongreye, AK Parti Çorum Milletvekilleri Cahit Bağcı, Murat Yıldırım, Çorum Belediye Başkanı Muzaffer Külcü, AK Parti Çorum İl Başkanı Ahmet Sami Ceylan, ilçe belediye başkanları ve partililer katıldı. AA

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler