YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Unakıtan:Dinlendiğimi düşünmüyorum
Unakıtan:Dinlendiğimi düşünmüyorum
Unakıtan:Dinlendiğimi düşünmüyorum
30 Mayıs 2008 / 07:43 Güncelleme: 30 Mayıs 2008 / 00:00

Hesap Uzmanları Kurulu’nun kuruluş yıldönümü resepsiyonuna katılan Maliye Bakanı Kemal Unakıtan ile CHP Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Özyürek arasında ilginç diyaloglar yaşandı.
Unakıtan’la resepsiyonda karşılaşan ve bir süre ayak üstü sohbet eden Özyürek, CHP’nin dinlenmesine ilişkin güzel espriler yapıldığını belirterek “Hükümet 40 yılın başında sizi dinliyor’ diyorlar” dedi. Bu sözler üzerine Bakan Unakıtan şu yanıtı verdi:
“Sizin sesiniz çıkmıyor, belki bunu taraftarlarınız yaptı sesinizi duyalım diye.”


Bir gazetecinin dinlemeye ilişkin bir sorusu üzerine Unakıtan, bunun teknik bir konu olduğunu ve gerekli araştırmaların yapıldığı, muhalefetin yanılacağını kaydetti.
Özyürek, Unakıtan’ın bu sözleri üzerine İçişleri Bakanı Beşir Atalay’ın dinleme yok diyerek araştırmaya başladığı siteminde bulundu. Unakıtan da “Benim kuvvetli kanaatim siz burada mahcup olacaksınız” dedi.


Unakıtan, kendisinin dinlenip dinlenmediğine ilişkin ne düşündüğünün sorulması üzerine öyle bir şey olduğunu düşünmediğini söyledi. Unakıtan, “Dinlensem ne çıkar. Ben söyleyeceğimi açık açık söylüyorum, sizin önünüzde söylüyorum” diye konuştu.

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler