YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Umut Oran'dan 'saldırı' açıklaması
Umut Oran'dan 'saldırı' açıklaması
21 Ağustos 2013 16:20
CHP Genel Başkan Yardımcısı Umut Oran, Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ'a yapılan saldırıyla ilgili, arbedenin nasıl yaşandığını görmediklerini belirtti.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Umut Oran, Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ'a yapılan saldırıyla ilgili, arbedenin nasıl yaşandığını görmediklerini belirterek, "Olayın tam olarak içeriğini bilmiyoruz. Elimizde herhangi bir kayıt yok. Bu konuda saldırıya uğradığını ifade eden Bekir Bey'in açıklamaları var" dedi.

Muğla'nın Bodrum ilçesinde düzenlenen CHP Gençlik Kolları Eğitim Kampına katılan Oran, toplantı öncesinde gazetecilerin sorularını yanıtladı. Geçtiğimiz günlerde Başbakan Yardımcısı Bozdağ'ın Hacı Bektaş-ı Veli'yi anma töreninde uğradığı yumruklu saldırının hatırlatılması üzerine Oran, ortada üzücü bir olayın olduğunu söyledi.

Yaşanan olayın tam olarak içeriğini bilmediklerini ifade eden Oran, "Elimizde herhangi bir kayıt yok. Bu konuda saldırıya uğradığını ifade eden Bekir Bey'in açıklamaları var. Bizde bu açıklaması üzerine saldırıyı ve saldırganı kınadık. Ama biz olayı görmedik. Oradaki polisler de açıkçası olay olduğu anda'Bir fiziki müdahale oldu' demediler" diye konuştu.

Bozdağ'ın kürsüde uzun süreli konuşma yaptığını ve halkın bu duruma tepki gösterdiğini iddia eden Oran, halkın memnuniyetsizliğini dile getirdiğini savundu.

Arbedenin nasıl yaşandığını görmediklerini ancak arbede yaşandığı noktada bir gazetecinin "öldürülüyor" olduğunu öğrendiklerini anlatan Oran, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Gittik baktık üzerinde gazeteci yeleği var, görevli kartı var, yerde üzerinde de 15-20 tane polis vardı ve etrafı da robokoplarla çevrelenmişti. Halk yine bir polisin vatandaşa orantısız güç kullandığını algısına kapıldı ve ona göre de tepki oluştu. Biz de gittik 'O arkadaşı o durumdan kurtaralım' dedik. Çünkü üzerinde 15 ayak vardı. İl Emniyet Müdürünü çağırdık ve 'Bu adamın varsa bir şeyi insan gibi yargılansın böyle davranılmayı hak etmiyor, infial olacak' dedik. Onun üzerine şahsı kenara aldılar. Biz bu konuşmayı yaparken arkadaş bayılma noktasına geldi. Halk da oraya hücum etti."

Bozdağ'ın fiziki darbe aldığını sonradan öğrendiğini vurgulayan Oran,"Biz memnuniyetle yerimize oturduk. Bekir Bey ondan sonra ifade etti, olayı anlattı. Ama orada da bir fiziki müdahaleye maruz kaldığını söylemedi. Onun üzerine Genel Başkanımız açıklamalarda bulundu" ifadelerini kullandı.

Oran, Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon'un CHP'ye geçtiği iddialarıyla ilgili sorulan soruya ise "Şu anda adaylık sürecimiz devam ediyor. 2 Eylüle kadar adaylar başvuracak. Bakacağız şu anda böyle bir gündemimiz yok" yanıtını verdi.

 

AA

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler