YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Umut Oran'dan AK Parti'ye: Kağıttan şatonuz yıkılmak üzere
Umut Oran'dan AK Parti'ye: Kağıttan şatonuz yıkılmak üzere
23 Mart 2014 16:45
CHP Genel Başkan Yardımcısı Umut Oran, "Anlaşılan o ki seçime 7 gün kala AKP büyük panik yaşıyor ve her sözümüzü çarpıtmak için fırsat kolluyor. Korkunun ecele faydası yok, kağıttan şatonuz yıkılmak üzere" ifadelerini kullandı.

Oran, AK Parti Genel Başkan Yardımcıları "Hüseyin Çelik ve Süleyman Soylu'nun sözlerine yanıt olarak" yaptığı yazılı açıklamada, "Hodri meydan, kaset tezgahlarının failleri kimse açıklayın; açıklamazsanız, müfterisiniz, baş yalancısınız" görüşünü savundu.

Oran, "Anlaşılan o ki seçime 7 gün kala AKP büyük panik yaşıyor ve her sözümüzü çarpıtmak için fırsat kolluyor. Korkunun ecele faydası yok, kağıttan şatonuz yıkılmak üzere" dedi.

Oran, şöyle devam etti:

"İstihbaratçı emniyet müdürü, Recep Tayyip Erdoğan ile birlikte siyası linç, şantaj davalarını nasıl kurguladıklarını daha bu hafta açıkladı. CHP açık, saydam, temiz siyaset yapar. Biz siyasi olarak farklı görüşü savunanları düşman değil rakip olarak görürüz, Erdoğan ve yardımcıları gibi 'ya bendensin ya onlardan' 'bunlar, şunlar, onlar', 'bitaraf olan bertaraf olur' demeyiz, her siyasi görüşe saygı duyuyoruz. AKP'ye oy veren dürüst, namuslu vatandaşlarımıza 'harama karşıysanız, helalden yanaysanız, sandıkta vicdanınızın sesini kullanarak oy kullanın' diyoruz. Sonuç olarak biz kimseyi düşman olarak görmüyoruz ama bir siyasi parti yurttaşlarının bireysel hak ve özgürlüklerini, demokrasinin nimetlerini düşman olarak görüyorsa ona karşı direnmek, 76 milyonun hakkını savunmak da CHP olarak bizim görevimizdir."

"Kaset tezgahlarının failleri açıklansın"

Umut Oran, açıklamasında Türk siyaset tarihine 1995'lerin 'Fırıldak' ünvanlı siyasetçisi kadar önemli iz bırakacak olan ve daha dün Erdoğan ve AKP hakkında ettiği koca koca lafları yutarak tıpış tıpış bu partiye giden Süleyman Soylu'ya yanıt vermeye gerek dahi olmadığın" belirtti.

"Bugün geldiğimiz noktada 'at iziyle it izinin' birbirine karışmasına yol açanın bizzat Erdoğan ve uyguladığı şantaj politikası" olduğunu savunan Oran, şunları kaydetti:

"Bugün tapelerden, görüntü ve ses kayıtlarından yakınan yürütmenin başı, 2010 yılında 'ne özeli, genel bu genel' diyerek sarı öküzü teslim edip sürünün ilk kurbanını vermekle hatalar zincirini başlattı. 2011 seçimleri öncesinde MHP'ye karşı da bu kirli tezgah yürütüldü. Amiral gemisi gazetemizde 7 sütuna manşet olacak şekilde hani MİT'e talimat vermişti Erdoğan, peki ne oldu  4 yıl oldu kaset tezgahını kuranlar kimlerdir, bunu açıklayacak olan elindeki yüz binlerce kolluk görevlisi ve binlerce MİT ajanı olan iktidardır, yürütmenin başıdır.Anamuhalefet partisi nasıl soruşturma yürütecek de failleri bulup ortaya çıkaracak  Erdoğan ve şürekası işine gelmeyen konularda muhalefet temsilcisi gibi konuşmaktan artık vazgeçmelidir, Türkiye'nin bu hale gelmesinde 12 yıllık iktidar olarak bizzat sorumludurlar, kaçamazsınız bunlar yaşanırken hepiniz oradaydınız. Abdestinden şüphesi olmayanın namazından şüphesi olmaz. Hodri meydan, kaset tezgahlarının failleri kimse açıklayın, açıklamazsanız, müfterisiniz, başyalancısınız."

 

AA

misafir
 // yeni günes dogcak
yamuk pislik sen aynaya baktimi suratin nasil sende hastalik var hemen bakirköye gitti olurmu. yeter bular sana. 1938 den 2002 kadar neler oludu bir hatirla iscinin parasi ödenmiyordu rahatlik batiyor sizler hayellen yasayin olurmu. *.........
23 Mart 2014 Pazar 22:39
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler