YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Umut Oran‘a dokunulmazlık zırhı
Umut Oran‘a dokunulmazlık zırhı
11 Mart 2015 11:51
Fuatavni ile yazışmaları ortaya çıkınca parti tabanını da rahatsız eden Umut Oran'a merkez zırhı! Kılıçdaroğlu, seçilmesini garantilemek için Oran'ı kontenjan listesine aldı.

CHP’nin Türkiye genelinde milletvekili adaylarını belirlemek için yapacağı merkez yoklamasına MYK üyelerinin dışında herkesin katılacağı açıklandı. Bu isimlerden biri de Umut Oran’dı. Umut Oran ile Emre Uslu’nun twitter konuşmalarının ortaya çıkmasının ardından geçtiğimiz hafta partiye müracaat edip kontenjan adayı olmak istediğini belirten Oran için Kılıçdaroğlu’ndan bir hamle geldi.

Oylamaya katılmayacak

Daha önce İstanbul 3. bölgeden merkez yoklamasına gireceği bilinen Umut Oran’ın son dakikada kontenjandan aday yapılmasına karar verildi. Kılıçdaroğlu’nun bu hamlesi Oran’ın merkez yoklamadan çıkmama riskine karşı yaptığı konuşuluyor.  

Seçilememe ihtimali

İstanbul 3. bölgeden aday olan bir isim bu hamleyi AKŞAM’a anlattı: Üçüncü bölge listesinde Umut Oran’ın da ismi vardı. Oran’ın dışında örgütün çok sevdiği İlhan Cihaner, Süleyman Çelebi, Ali Özgündüz, Ali Şeker gibi isimler yoklamaya katılacak isimlerdi. Umut Oran’ın bu isimler altında kalacağından korkulduğu için yeniden kontenjandan aday olmasına karar verildi.

İsyan bayrağını çektiler

CHP'de merkez yoklaması kararı alınan illerde parti üyeleri isyan bayrağı açtı. CHP'nin kalesi olarak gösterilen ancak son yerel seçimlerde AK Parti'nin büyük zafer kazandığı Artvin başta olmak üzere ön seçim isteyen illerde partililer il binalarında oturma eylemi başlattı. Artvin'de partililer 2 gündür binadan çıkmıyor.

 

AKŞAM

ah bu kasetlerin gözü kör olsun...
 // Ömer
Bunlar kürek mahkumu değil,kaset mahkumudurlar. Pensilvanya'ya en ufak itirazda kasetler yayında - Quaker kardeşler......
11 Mart 2015 Çarşamba 12:17
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler