YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Ümit Sayın'ın MSN dökümleri iddianameye yansıdı
Ümit Sayın'ın MSN dökümleri iddianameye yansıdı
Ümit Sayın'ın MSN dökümleri iddianameye yansıdı
01 Ağustos 2008 / 10:30 Güncelleme: 01 Ağustos 2008 / 00:00

Ergenekon sanığı Doç. Dr. Ümit Sayın'ın "MSN" dökümlerinde "Çiller bizzat Mehmet Ağar ile global uyuşturucu ticaretine girdi. MHP tamamen gladyonun TC’deki mafya koludur" şeklinde suçlamalarda bulunduğu da iddianameye yansıdı.


Eski Başbakanlardan Doğru Yol Partisi Genel Başkanı Tansu Çiller’in ismi de Ergenekon soruşturması iddianamesine girdi. Soruşturma kapsamında tutuklanarak cezaevine gönderilen Doç.Dr. Ümit Sayın'ın 2001 yılında "Yavuz" bir arkadaşıyla MSN konuşmalarının dökümü hazırlanan iddianameye girdi. Sayın, Yavuz isimli arkadaşı ile elektronik ortamda yaptığı konuşmalarda eski Başbakanlardan Tansu Çiller’in uyuşturucu kaçakçılığı yaptığını iddia ediyor.


"MHP, GLADYONUN TC'DEKİ KOLUDUR"
Ergenekon operasyonu sırasında Ümit Sayın'ın evinde yapılan aramada el konulan bilgisayarında yapılan incelemeler sonucu kağıda dökülen konuşmalar iddianameye de girdi. Görüşmelerde Ümit Sayın'ın, "Çiller bizzat Mehmet Ağar ile birlikte uyuşturucu ticaretine ve global uyuşturucu ticaretine girmişti. Sonuçta TBMM'nin yüzde 80’i mafyanın adamı, tabi ki şeriatçıları da katıyorum. MHP zaten başlı başına mafya, neden patlayıcılarla bu kadar ilgilendiğini şimdi anlayabiliyor musun? Atom bombası imal etmek gerekli, plütonyumu bulduktan sonra zor değil. MHP tamamen gladyonun TC'deki mafya koludur" şeklinde yazılar ayzdığı belirlendi.


Polisin ve savcının bu suçlamalarla ilgili bilgisi ve suçlamaları neden yaptığı yolundaki sorularına Doç. Dr. Ümit Sayın, "Bu konuşmaların ciddiye alınacak bir tarafı yok" dediği de iddianameye yansıdı.


ÜMİT SAYIN HİZBULLAH'I ÖRNEK ALMIŞ: "HİZBULLAHÇILAR GİBİ ÖRGÜTLENELİM"
Ümit Sayın’ın MSN konuşmalarında arkadaşına Türkiye'nin bir iç savaşa doğru gittiğini, Hizbullahçılar gibi örgütlenmeleri gerektiğini de yazdığı ortaya çıktı. Sayın'ın dökümü alınan MSN'deki yazılarından bir bölümü ise şöyle:


"Türkiye'de iç savaş sinyalleri var, iç savaş hazır, yaklaşık 70 bin Hizbullah militanı şu anda Türkiye'de sinmiş, sivil olarak  en örgütlü gruba binlerce kişi katılacaktır. Ordu ikiye bölünebilir, en büyük sorun o, eğer Fetullahçılar veya Hizbullahçılar gibi bizde kompartıman usulü örgütlenirsekyapacak başka şeyleri yok. Öyle olmalıyız ki teorik alt plan, aynı Marks'ın veya Lenin'inki gibi yüz yıl sonrasına intikal ettirilmeli, gerila savaşında en önemli şeylerden birisi saldırı makineli tüfeği"


"ADAMI GİZLİ ÖLDÜRECEKSİN"
Ümit Sayın’ın iddianameye giren gizli örgütlerle ilgili yazısı ise oldukça ilginç. İddianamede yer alan kayıtlara göre, Ümit Sayın'ın MSN kayıtlarında  "Adam mı öldüreceksin, adamı son derece Hassan Sabah yöntemleri ile öldüreceksin, sakın kendini reklam yapmak için ilan etmeyeceksin. Hedef  törensel toplantılar yapan ve fikirsel çalışmalar yapan alt gruplar üretmek, ve bir virüs gibi alt gruba yayılmak, ordu TSK, aydınlar ve halk. Örgüt alt yapısı ile ilgili tam birgizlilik aşaması uygulayabilen 15 günde bir evlerde toplanan törensel KTB toplantısı yapan hücreler oluşturmak. Seni satan adamı asla affetmeyeceksin. Bence her şeyi sessiz sedasız halledeceksin"  şeklind konuşma yaptığı ileri sürülüyor.


"EN BÜYÜK GÜÇ ADAM ÖLDÜREBİLMEK"
Ümit Sayın'ın  elektronik ortamda yaptığı başka bir yazışmada da, "Dünyadaki en büyük güç adam öldürebilmek, sonuçta gizli örgütlenip bazı eylemleri yapabilmektir. Bir örgütün en önemli meziyetleri ve değerleri hücre yapısı, emir komuta ve pramitleşme, beyin yıkama biçimi, eğitim, gizlilik,  derecelendirme, maddi kaynaklar, platin iç çekirdeği ve bir örgüte insanlar ilkelerle nasıl çelişmeden hareket eder hale getirilebilir" dediği de belirtiliyor. GAZETEPORT

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler