YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Ulyukaev: Rusya ve Türkiye, ticarette dolar kullanmayacak
Rusya Ekonomik Kalkınma Bakanı Aleksey Ulyukaev, Rusya ve Türkiye'nin karşılıklı ticarette ödemelerin ulusal para birimleriyle yapılma imkanını görüştüklerini bildirdi.
Ulyukaev: Rusya ve Türkiye, ticarette dolar kullanmayacak
10 Ekim 2016 / 14:08 Güncelleme: 10 Ekim 2016 / 17:15

Ulyukaev, Türkiye Ekonomik Bakanı Nihat Zeybekçi ile görüşmesinin ardından "Rossiya 24" TV kanalına yaptığı açıklamada, "Bu fikir gündemde. Bugün bir kez daha bu konuya değindik. Heyetimizde Merkez Bankası temsilcileri de var. Görüşmelerde Türkiye Merkez Bankası'nın temsilcisi de vardı. Biz tabi ki bu imkanları başta bölgelerarası ticarette daha sonra geniş çaplı yatırımsal ilişkilerde kullanacağız" dedi.
 
Ulyukaev, "Şirketler ihracat karlarını biriktirirlerse bir başka deyişle yatırım projelerinin gerçekleştirilmesi sırasında kullanmak üzere Rus ürünlerini lirayla ve Türk ürünlerini rubleyle biriktirmeleri doğru olur" dedi.
 
Turizm ve havacılık alanlarında ciddi ilerleme kaydedildiğini söyleyen Ulyukayev, "İlişkilerimizin hukuki temelinin oluşturulması alanında ciddi yol kattetik. Orta vadeli ekonomik, kültür, bilim ve teknik işbirliği programı neredeyse hazır. Ufak çaplı fikir ayrılıklarını ortadan kaldırdık. Belge imzalanmaya hazır. Belgenin Ocak ayında imzalanmasını bekliyoruz." dedi.

 

DHA

 // Ömer
şimdiye kadar bağımsızlıktan söz eden entegre edilmişliği kabul etmeniz demek hiçbir ulusal kararı hür iradeniz ile alamadığınızin en güzel örneğidir.Hadi biraz Cesaret...
11 Ekim 2016 07:42
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler